Gartner: Android dominuje, Windows Phone rozczarowuje

Gartner: Android dominuje, Windows Phone rozczarowuje

Gartner: Android dominuje, Windows Phone rozczarowuje
Jacek Wolan
19.05.2011 19:53, aktualizacja: 19.05.2011 21:53

Firma badawczo-statystyczna Gartner opublikowała raport, z którego jasno wynika, które mobilne systemy cieszą się największą popularnością.

Które telefony sprzedawały się najlepiej?

Obraz

Liderem wśród producentów pozostaje Nokia. Fiński producent sprzedał w pierwszym kwartale tego roku blisko 107,6 mln urządzeń. W tym samym okresie rok temu firma sprzedała o prawie 3 mln więcej urządzeń. Ten stosunkowo niewielki spadek odbił się echem na udziale w całkowitej sprzedaży wszystkich producentów i obecnie tylko 1/4 sprzedanych urządzeń to produkty Nokii (jeszcze kilka lat temu udział ten był na poziomie bliskim 50%). Nie był to też najlepszy kwartał dla LG, Motoroli i SE, które zanotowały spadki. Doskonale poradziły sobie natomiast firmy Apple, HTC i Samsung. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo sprzedała prawie 2 razy więcej urządzeń w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

A który system operacyjny jest obecnie najpopularniejszy?

Obraz

Oczywiście Android. Te statystyki to tylko potwierdzenie danych zaprezentowanych na konferencji w San Francisco - Google I/O, na której dowiedzieliśmy się, że codziennie aktywowanych jest 400 000 urządzeń z systemem Android. Rozczarowuje wynik Microsoftu, który obejmuje systemy Windows Mobile i Windows Phone. Ten drugi był zainstalowany tylko w 1,6 mln sprzedanych urządzeń. To wszystko może się jednak zmienić dzięki współpracy z największym producentem telefonów - Nokią. Oba koncerny potrzebują siebie nawzajem - Nokia, bo nie może sprostać konkurencji iOS-a i Androida, a Microsoft nie potrafi się wypromować i sprzedać własnego systemu.

Źródło: Gartner

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)