Według raportu Android objął aż 36% światowego rynku mobilnych platform, co jest bardzo ładnym wynikiem. Na drugim miejscu, z 27,4%, jest Symbian, czyli największy przegrany, ponieważ równo rok temu ta platforma obejmowała aż 40% globalnego rynku. Trzecia jest platforma od Apple'a z wynikiem 16,8%, a tuż za nią RIM (BlackBerry) i systemy Microsoftu.
Ciekawe są również statystyki dotyczące największych producentów telefonów na świecie. Pod tym względem cały czas dominuje Nokia z 25-procentowymi udziałami. Tuż za nią jest Samsung, później LG, Apple, RIM, ZTE i dopiero HTC. Czy tak wysoka pozycja LG nie jest co najmniej zadziwiająca, podobnie jak mała popularność smartfonów od HTC?
Swoją drogą, pamiętacie raport analityków Gartnera sprzed dwóch lat, w którym ekspansję Androida przewidywano dopiero na 2012 rok? :)
Źródło: HDblog.it