Gartner: Android platformą dominującą, Apple 4 największym dostawcą smartfonów

Gartner: Android platformą dominującą, Apple 4 największym dostawcą smartfonów
19.05.2011 18:17
Gartner: Android platformą dominującą, Apple 4 największym dostawcą smartfonów
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Popularna firma Gartner, zajmująca się różnego rodzaju analizami rynku elektronicznego, opublikowała najnowszy raport dotyczący pierwszego kwartału 2011, z którego m.in. wynika, że Android w znacznym stopniu zawojował rynek systemów mobilnych, a Apple wspiął się na 4. miejsce wśród największych dostawców smartfonów na świecie.

Według raportu Android objął aż 36% światowego rynku mobilnych platform, co jest bardzo ładnym wynikiem. Na drugim miejscu, z 27,4%, jest Symbian, czyli największy przegrany, ponieważ równo rok temu ta platforma obejmowała aż 40% globalnego rynku. Trzecia jest platforma od Apple'a z wynikiem 16,8%, a tuż za nią RIM (BlackBerry) i systemy Microsoftu.

411940181869069222

Ciekawe są również statystyki dotyczące największych producentów telefonów na świecie. Pod tym względem cały czas dominuje Nokia z 25-procentowymi udziałami. Tuż za nią jest Samsung, później LG, Apple, RIM, ZTE i dopiero HTC. Czy tak wysoka pozycja LG nie jest co najmniej zadziwiająca, podobnie jak mała popularność smartfonów od HTC?

Swoją drogą, pamiętacie raport analityków Gartnera sprzed dwóch lat, w którym ekspansję Androida przewidywano dopiero na 2012 rok? :)

Źródło: HDblog.it

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)