Gartner: Android platformą dominującą, Apple 4 największym dostawcą smartfonów

Gartner: Android platformą dominującą, Apple 4 największym dostawcą smartfonów
Krystian Bezdzietny

19.05.2011 18:17, aktual.: 19.05.2011 20:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna firma Gartner, zajmująca się różnego rodzaju analizami rynku elektronicznego, opublikowała najnowszy raport dotyczący pierwszego kwartału 2011, z którego m.in. wynika, że Android w znacznym stopniu zawojował rynek systemów mobilnych, a Apple wspiął się na 4. miejsce wśród największych dostawców smartfonów na świecie.

Według raportu Android objął aż 36% światowego rynku mobilnych platform, co jest bardzo ładnym wynikiem. Na drugim miejscu, z 27,4%, jest Symbian, czyli największy przegrany, ponieważ równo rok temu ta platforma obejmowała aż 40% globalnego rynku. Trzecia jest platforma od Apple'a z wynikiem 16,8%, a tuż za nią RIM (BlackBerry) i systemy Microsoftu.

Obraz

Ciekawe są również statystyki dotyczące największych producentów telefonów na świecie. Pod tym względem cały czas dominuje Nokia z 25-procentowymi udziałami. Tuż za nią jest Samsung, później LG, Apple, RIM, ZTE i dopiero HTC. Czy tak wysoka pozycja LG nie jest co najmniej zadziwiająca, podobnie jak mała popularność smartfonów od HTC?

Swoją drogą, pamiętacie raport analityków Gartnera sprzed dwóch lat, w którym ekspansję Androida przewidywano dopiero na 2012 rok? :)

Źródło: HDblog.it

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)