Gboard z nową funkcją. Klawiatura sama wstawi odpowiednie emoji do wiadomości

Gboard z nową funkcją. Klawiatura sama wstawi odpowiednie emoji do wiadomości31.03.2022 09:06
Gboard z nową funkcją. Klawiatura sama wstawi odpowiednie emoji do wiadomości

Gboard został uzbrojony w magiczną różdżkę, która ucieszy fanów emotikonów.

Wiadomości graficzne zyskały w ostatnich latach tak dużą popularność, że dziś praktycznie każda wirtualna klawiatura ma wbudowany wygodny skrót do panelu z emoji czy GIF-ami. Google idzie o krok dalej.

Gboard sam wstawi kontekstowo dobrane emoji

Jak zauważył serwis Android Police, u wybranych użytkowników Gboarda w wersji beta pojawił się nowy przycisk z różdżką. Odpowiada on za automatyczne wstawianie emotikonów do napisanych wiadomości.

Nowa funkcja działa w dwóch trybach. Po pojedynczym kliknięciu różdżki dobrane kontekstowo emoji pojawiają się na końcu wiadomości. Jeśli przycisk zostanie kliknięty dwukrotnie, emotki zostają wstawione między słowami.

412227967193055788

Pierwsi użytkownicy zauważają, że nowa funkcja nie działa idealnie, ale to nic dziwnego. W końcu znajduje się dopiero w fazie beta.

Różdżka emoji dostępna jest tylko u niektórych użytkowników wersji beta i wymaga przełączenia klawiatury na język angielski. U mnie nowa funkcja się jeszcze nie pojawiła.

Zanim nowość trafi do wszystkich osób korzystających z Gboarda, może minąć wiele miesięcy. O ile w ogóle Google zdecyduje się na jej implementację, bo podczas testów wszystko może się zdarzyć.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)