Gdzie oglądać filmy na telefonie? Te aplikacje warto zainstalować

Gdzie oglądać filmy na telefonie? Te aplikacje warto zainstalować10.02.2020 14:10
Gdzie oglądać filmy na telefonie? Podpowiadamy
Gdzie oglądać filmy na telefonie? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Klaudia Stawska-Magdziak

Gdzie oglądać filmy na telefonie? Możliwości jest kilka - podsumowaliśmy najpopularniejsze rozwiązania oraz podpowiadamy, które z nich najchętniej polecamy.

Gdzie oglądać filmy na telefonie w sieci?

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, by oglądać filmy na telefonie, jest korzystanie z usług serwisów VOD, wśród których chyba najpopularniejszy jest Netflix.

Dużym plusem jest możliwość oglądania zarówno online, jak i offline - po wcześniejszym pobraniu wybranych pozycji na telefon. Dzięki temu rozwiązaniu możemy ograniczyć ilość wykorzystanego transfery, a pobrane filmy czy odcinki serialu można oglądać przez kilka dni od ich pobrania.

Netflix oferuje funkcję automatycznego pobierania kolejnych odcinków, kiedy skończymy dany odcinek serialu - warto na to uważać, aby pobieranie nie rozpoczęło się, gdy nie jesteśmy podpięci po wi-fi.

Do innych popularnych serwisów VOD, które możemy oglądać z poziomu aplikacji na telefonie, należą:

  • TVN Player

Dla przypomnienia warto wspomnieć też o serwisie YouTube - filmy możemy oglądać zarówno przez przeglądarkę w telefonie, jak i przez dedykowaną aplikację.

Aplikacje do oglądania filmów na telefonie

Jest wiele aplikacji, które umożliwiają łatwe i wygodne oglądanie filmów na telefonie. Z polecanych przez nas i wielu użytkowników, warto wymienić:

  • VLC - to aplikacja, którą duża część użytkowników może kojarzyć z wersji na komputery. Stworzony przez ten sam zaufany zespół mobilny odtwarzacz cechuje duża kompatybilność z materiałami wideo i ich kodekami, a także przyjemny interfejs, w którym zagorzali fani od razu się odnajdą.
  • Kodi - to bardziej całe centrum multimedialne niż tradycyjny odtwarzacz. Prócz dostępu do treści z pamięci urządzenia dzięki rozmaitym wtyczkom możemy poszerzyć możliwości aplikacji o dostęp do serwisów streamingowych, czy oglądania treści z poziomu naszego dysku sieciowego.
  • MX Player - to aplikacja dostępna jedynie na urządzeniach z systemem Android. Mimo to jest warta polecenia, ponieważ obsługuje wiele formatów video, dzięki czemu nie musimy specjalnie konwertować filmu, by odtworzyć go na telefonie.

A wy, jaką aplikację do odtwarzania filmów na telefonie polecacie?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)