Gdzie oglądać filmy na telefonie? Te aplikacje warto zainstalować

Gdzie oglądać filmy na telefonie? Te aplikacje warto zainstalować

Gdzie oglądać filmy na telefonie? Podpowiadamy
Gdzie oglądać filmy na telefonie? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Pixabay
Klaudia Stawska-Magdziak
10.02.2020 14:10, aktualizacja: 10.02.2020 15:10

Gdzie oglądać filmy na telefonie? Możliwości jest kilka - podsumowaliśmy najpopularniejsze rozwiązania oraz podpowiadamy, które z nich najchętniej polecamy.

Gdzie oglądać filmy na telefonie w sieci?

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, by oglądać filmy na telefonie, jest korzystanie z usług serwisów VOD, wśród których chyba najpopularniejszy jest Netflix.

Dużym plusem jest możliwość oglądania zarówno online, jak i offline - po wcześniejszym pobraniu wybranych pozycji na telefon. Dzięki temu rozwiązaniu możemy ograniczyć ilość wykorzystanego transfery, a pobrane filmy czy odcinki serialu można oglądać przez kilka dni od ich pobrania.

Netflix oferuje funkcję automatycznego pobierania kolejnych odcinków, kiedy skończymy dany odcinek serialu - warto na to uważać, aby pobieranie nie rozpoczęło się, gdy nie jesteśmy podpięci po wi-fi.

Do innych popularnych serwisów VOD, które możemy oglądać z poziomu aplikacji na telefonie, należą:

  • TVN Player

Dla przypomnienia warto wspomnieć też o serwisie YouTube - filmy możemy oglądać zarówno przez przeglądarkę w telefonie, jak i przez dedykowaną aplikację.

Aplikacje do oglądania filmów na telefonie

Jest wiele aplikacji, które umożliwiają łatwe i wygodne oglądanie filmów na telefonie. Z polecanych przez nas i wielu użytkowników, warto wymienić:

  • VLC - to aplikacja, którą duża część użytkowników może kojarzyć z wersji na komputery. Stworzony przez ten sam zaufany zespół mobilny odtwarzacz cechuje duża kompatybilność z materiałami wideo i ich kodekami, a także przyjemny interfejs, w którym zagorzali fani od razu się odnajdą.
  • Kodi - to bardziej całe centrum multimedialne niż tradycyjny odtwarzacz. Prócz dostępu do treści z pamięci urządzenia dzięki rozmaitym wtyczkom możemy poszerzyć możliwości aplikacji o dostęp do serwisów streamingowych, czy oglądania treści z poziomu naszego dysku sieciowego.
  • MX Player - to aplikacja dostępna jedynie na urządzeniach z systemem Android. Mimo to jest warta polecenia, ponieważ obsługuje wiele formatów video, dzięki czemu nie musimy specjalnie konwertować filmu, by odtworzyć go na telefonie.

A wy, jaką aplikację do odtwarzania filmów na telefonie polecacie?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)