W sklepie czy u operatora - gdzie ostatnio kupiłeś smartfona? [Ankieta]

W sklepie czy u operatora - gdzie ostatnio kupiłeś smartfona? [Ankieta]

Apple Store
Apple Store
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
09.02.2016 08:48, aktualizacja: 09.02.2016 10:04

Według wielu osób kupowanie telefonów razem z abonamentem nie ma już sensu, ale nadal sporo ludzi tak robi i nie zawsze jest to zły wybór. Jakie jest wasze zdanie?

Wczoraj opublikowałem tekst o tym, czy bardziej opłaca się kupować telefon z abonamentem czy może lepiej wybrać się do sklepu i dorzucić do tego ofertę na kartę. Oczywiście wiele osób jeszcze przed przeczytaniem samego wpisu doszło do wniosku, że operatorzy na każdym kroku chcą ich oszukać, a ich ceny są kilkukrotnie wyższe.

Cóż, czasem mają rację. W niektórych przypadkach (np. iPhone 6, Galaxy S6) smartfony z dwuletnim zobowiązaniem wychodziły ostatecznie drożej nawet o 1000-2000 złotych. Nie było tak w każdym przypadku, ponieważ modele jak Huawei P8 czy P8 Lite aktualnie opłaca się bardziej wziąć z dwuletnim zobowiązaniem niż w sklepie. Wiem, że dla wielu może to wydawać się zaskakujące, ale w tekście pokazałem kilka prostych wyliczeń, dzięki którym można sprawdzić, gdzie lepiej kupić dane urządzenie.

Sam korzystam obecnie z dwóch telefonów (oprócz testowych) i jeden kupiłem w wolnej sprzedaży, a drugi wziąłem w abonamencie. Za kilka miesięcy zdecyduję, czy jego przedłużanie ma sens, ponieważ oferty na kartę wydają się obecnie atrakcyjniejsze. Poza tym dla wielu istotne jest także to, że telefony kupione u operatora mają masę niepotrzebnych dodatków oraz często nieco później dostają aktualizację. Z drugiej strony ich zakup jest bez wątpienia wygodniejszy, ponieważ wystarczy przeważnie jedna wizyta w salonie i wszystko jest załatwione (abonament i telefon). Czasem również przy przedłużaniu umowy można liczyć na różne bonusy.

Jak jest z wami, ostatni telefon kupiliście w sklepie (lub na aukcji), wzięliście go na abonament czy może w ogóle nie stawiacie na nowe urządzenia?

[polldaddy]9303541[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)