Gdzie serwisować iPhone'a?

Gdzie serwisować iPhone'a?

Pęknięty iPhone
Pęknięty iPhone
Zbyszek Kowal
10.11.2010 06:00, aktualizacja: 10.11.2010 07:00

Odpowiedź jest prosta: jeśli kupiliśmy telefon w Erze lub Orange, należy zgłosić się do danego operatora. Obie sieci mają podpisane umowy ze swoimi własnymi punktami serwisowymi i w razie kłopotów możemy się tam udać. Co jednak, jeśli kupiliśmy telefon u jednego z niezależnych dostawców lub przywieźliśmy go podróży zagranicznej?

Do niedawna jedyną możliwością bezpłatnej naprawy gwarancyjnej było odesłanie telefonu za granicę do wymienionych w karcie gwarancyjnej dla danego kraju punktów serwisowych. Tak jednak być nie musi, gdyż pojawiła się zupełnie nowa opcja. Doktor Janusz Borodziński, szef serwisu i wsparcia firmy iSource, jedynego polskiego dystrybutora sprzętu Apple'a, powiedział:

Od niedawna oficjalny, autoryzowany przez Apple'a serwis telefonów iPhone'ów niepochodzących z oficjalnej krajowej dystrybucji prowadzony jest przez naszą firmę.

Oznacza to, że klienci nie muszą już odsyłać swoich telefonów za granicę. Wszystkie działania - od diagnostyki po naprawę i dostarczenie urządzenia - odbywają się w Polsce. Oczywiście firma prowadzi także pogwarancyjny serwis telefonów, w tym przypadku już bez znaczenia jest miejsce zakupu iPhone'a.

Serwis iSource ma status Apple Authorised Service Provider – oficjalnego serwisu Apple'a w Polsce, zajmującego się obsługą nie tylko iPhone'ów, ale także komputerów Mac, iMac i MacBook, iPodów i innych urządzeń Apple'a. Na miejscu można także zlecić rozbudowę swojego urządzenia, a także zamówić usługę odzyskiwania danych.

Jak dostarczyć telefon do serwisu? Można go przywieźć osobiście na ul. Działkową 85 w Warszawie. Prościej jednak jest skontaktować się z serwisem telefonicznie (22 550 86 86) lub e-mailowo na service@isource.pl i uzgodnić przesłanie telefonu przesyłką kurierską, wraz z opisem problemu i kontaktem do siebie.

Naprawiony telefon wróci do nas tą samą drogą. Należy pamiętać o sporządzeniu kopii zapasowej telefonu (np. przez podłączenie go do komputera i zgranie danych) na wypadek np. konieczności wymiany całego urządzenia.

Źródło: iSource

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)