Gear VR - wirtualna rzeczywistość w wykonaniu Samsunga i Oculusa po raz trzeci. Największe wady poprzedników zażegnane

Gear VR - wirtualna rzeczywistość w wykonaniu Samsunga i Oculusa po raz trzeci. Największe wady poprzedników zażegnane

Gear VR
Gear VR
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
25.09.2015 10:07, aktualizacja: 25.09.2015 12:07

Lżejsze, lepsze, tańsze - oto nowe gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone przez Samsunga i Oculusa.

Gear VR
Gear VR

Gogle Gear VR [...] współpracują wyłącznie z dwoma flagowcami Samsunga. [...] Nie obyło się jednak bez wad. Po pierwsze, trzeba uzbroić się w Galaxy S6 (edge). Po drugie, chęć korzystania z tego akcesorium komplikuje proces wymiany telefonu. Nawet na taki ze stajni Samsunga, bo ta generacja Geara VR jest niekompatybilna z Galaxy S6 edge+ i nie wiadomo, czy będzie kompatybilna z Galaxy S7. Raczej nie.

Problem kompatybilności został częściowo rozwiązany, lecz na wstępie muszę podkreślić jedną rzecz. W sieci natknąłem się już na informacje, że nowe gogle współpracują ze wszystkimi smartonami Samsunga albo ze wszystkimi smartfonami Samsunga z 2015 roku. Są to bzdury, gdyż podczas konferencji mowa była jedynie o "całej linii flagowców z 2015 roku". Na swoim blogu Oculus wyraźnie zaznaczył, że kompatybilne modele to:

  • Galaxy S6;
  • Galaxy S6 edge;
  • Galaxy S6 edge+;
  • Galaxy Note 5.

Dla mnie największym rozczarowaniem jest brak wsparcia dla Note'a 4. Ten telefon jako pierwszy otrzymał deweloperską wersję Geara VR, więc szkoda, że Samsung wyrzucił do kosza oprogramowanie, które przez wiele miesięcy rozwijał.

Zagadką jest to, czy Gear VR będzie kompatybilny z przyszłymi flagowcami Samsunga. Skoro jednak da się w nim umieścić telefony o różnych gabarytach, jest to prawdopodobne.

Więcej treści

Oculus zapowiada, że użytkownicy nowych gogli będą mieli dostęp do dziesiątek nowych gier. Wśród zapowiedzianych tytułów znalazł się - co zapewne ucieszy wielu - Minecraft.

Oculus Connect 2 Gear VR Content

Dzięki aplikacji Oculus Arcade będzie można się przenieść do wirtualnego salonu gier z automatami. Na graczy będą czekały takie gry jak Sonic the Hedgehog, Gauntlet, Spy Hunter czy też Pac-Man. Taki sentymentalny powrót do przeszłości musi być świetną sprawą.

Oculus Arcade
Oculus Arcade

Twórcy znaleźli także nowych partnerów, którzy bedą regularnie dostarczać wideo - Fox, Lionsgate, 20th Century Fox, Twitch, Vimeo, Facebook a nawet Netflix. Z wiadomych przyczyn z niektórych dobrodziejstw nie będzie można skorzystać w Polsce. Przynajmniej na razie.

Najważniejszą zmianą jest jednak cena

Gogle Gear VR Innovator Edition do S6 kosztują obecnie 199 dolarów w USA i 749 zł w Polsce. Sporo. Cena nowej generacji została jednak zbita do 99 dolarów (ok. 375 zł). To już jest moim zdaniem bardzo akceptowalny poziom.

Gear VR trafi do sprzedaży w USA w listopadzie, a niedługo później pojawi się w 40 innych krajach. Ich lista nie została jeszcze ujawniona, ale skoro poprzednia generacja mimo wysokiej ceny i ograniczonej kompatybilności jest dostępna w Polsce, nie widzę powodu, dla którego w przypadku nowej wersji miałoby być inaczej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)