GeoHot w posiadaniu exploita, który odblokuje przyszłe iPhone'y

hotz
hotz
Krystian Bezdzietny

19.10.2010 13:48, aktual.: 19.10.2010 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że GeoHot wcale nie miał zamiaru żegnać się z nami na stałe. Co więcej, cały czas pracuje nad swoimi tajemniczymi projektami. Hacker legitymujący się jako Comex wyjaśnia dziś kilka ciekawych kwestii dotyczących Hotza. Przykładowo: dowiadujemy się, że hacker z obrazka powyżej jest w posiadaniu exploita, który najprawdopodobniej pozwoli odblokować iPhone'y kolejnych generacji.

Dany exploit pozwoli na jailbreak typu untethered, czyli trwałe odblokowanie, bez potrzeby korzystania z komputera podczas uruchamiania telefonu. Comex objaśnił na swoim Twitterze, że Hotz w limera1n skorzystał z jego exploita (który wykorzystuje np. w JailbreakMe) pozwalającego na untethered jailbreak, ponieważ zastosowanie własnego byłoby zmarnowaniem exploita.

Sam news Comexa niewiele nam objaśnił, więc do dyskusji wkroczył MuscleNerd, który zobrazował, że Hotz jest w posiadaniu exploita, który pozwoli na okiełznanie bootroomów w przyszłych iPhone'ach, iPadach oraz iPodach touch.

Na ile jest to prawda, okaże się, kiedy Apple zaprezentuje kolejne iPhone'a i iPada. Sama jednak informacja jest bardzo cenna i daje iUżytkownikom wielkie nadzieje odnośnie do kolejnych zabawek Apple'a.

Źródło: Redmond Pie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)