Gigantyczny telefon z Windows Phone w środku Nowego Jorku

Gigantyczny telefon z Windows Phone w środku Nowego Jorku

Gigantyczny telefon z Windows Phone, fot. SlashGear.com
Gigantyczny telefon z Windows Phone, fot. SlashGear.com
Kamil Bąkowski
08.11.2011 09:30, aktualizacja: 08.11.2011 10:30

Zastanawialiście się kiedyś, jak można wypromować produkt, który nie przyciąga uwagi konsumentów? W przypadku Windows Phone wystarczy "tylko" zaprezentować gigantyczny telefon z kafelkami w środku Nowego Jorku.

Windows Phone na razie nie jest platformą, która odniosła sukces na rynku. Ma się to zmienić wraz z premierą pierwszych smartfonów Nokia z mobilnymi okienkami: Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 710.

Microsoft wpadł na oryginalny pomysł, umieszczając gigantyczny telefon z Windows Phone w środku Nowego Jorku przy Herald Square. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę potencjalnych konsumentów na mobilne okienka, w tym pierwsze smartfony z Windows Phone 7.5 Mango wydane w Stanach Zjednoczonych: HTC Radar 4G, Samsung Focus S oraz Samsung Focus Flash.

Gigantyczny telefon z Windows Phone mierzy ponad 18 metrów. Nie jest to "prawdziwy telefon, jak mogłoby się Wam wydawać", ale jego imitacja: połączone wyświetlacze tworzą kafelki, są obudowane przez ramkę przypominającą telefon.

Przedstawienie gigantycznego telefonu Windows Phone ma na celu podkreślenie komunikacji międzyludzkiej dzięki wykorzystaniu interfejsu Windows Phone, w tym aktualizowanych na bieżąco kafelków. W promocji mobilnych okienek w centrum Nowego Jorku Microsoft postanowił zamienić znane użytkownikom telefonów kafelki w sceny z występującymi na żywo osobami.

Trwająca przez kilka dni kampania marketingowa zamieniła się w imprezę związaną z Windows Phone. Microsoft rozdawał jako upominki koszulki z logo Windows Phone osobom, które zameldowały się poprzez Foursuqare. Na scenach żywych kafelków odbywały się różne przedstawienia, np. podczas promocji jeden z kafelków zamienił się nawet w miejsce oświadczyn.

Akcja marketingowa Microsoft bez wątpienia wzbudziła zainteresowanie konsumentów oraz pozwoliła niektórym po raz pierwszy odkryć mobilne okienka. Pytanie jednak, czy promocja przełoży się na sprzedaż smartfonów z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych. Zastanawiam się, czy takie akcje wpływają na Wasze postrzegane urządzeń, platformy. Innymi słowy, czy kupilibyście telefon z Windows Phone, widząc jego gigantyczną imitację w swoim mieście?

Poniżej wideo prezentujące wnętrze opisanego telefonu z Windows Phone, a także jego powstawanie:

Źródło: SlashGearThe Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)