Gmail z lepszą synchronizacją

Gmail z lepszą synchronizacją

Gmail z lepszą synchronizacją
Jacek Wolan
29.07.2011 10:00, aktualizacja: 29.07.2011 12:00

Google udostępnił właśnie nową wersję aplikacji do obsługi poczty Gmail. Program pocztowy dla Androida wzbogacił się o lepszą obsługę synchronizacji i kilka ciekawych opcji.

Wszystkie zmiany w wersji 2.3.5 mają na celu ograniczenie zużycia energii. Od teraz możemy zdecydować, które konta, a nawet poszczególne etykiety, mają być synchronizowane i jak często. Dzięki temu ograniczony zostanie transfer danych, a po odpowiedniej konfiguracji - zalew niepotrzebnych wiadomości.

Obraz

Kolejna ważna zmiana dotyczy priorytetów, które doczekały się możliwości ustawienia powiadomień. Oznacza to, że dzwonek zwykłej wiadomości może być inny od tej priorytetowej. Nie trzeba więc zerkać na telefon za każdym razem gdy przyjdzie nowy mail, a tylko wtedy, gdy będzie to ważna wiadomość.

Obraz

Google usunął też pewną niedogodność związaną z obrazkami. Wcześniej za każdym razem konieczne było kliknięcie przycisku Pokaż obrazy w chwili, gdy chcieliśmy wyświetlić grafikę w przesłanej wiadomości. Teraz można zapamiętać to ustawienie dla wybranych nadawców. I tak przy każdej nowej wiadomości od danego adresata automatycznie zostaną wyświetlone wszystkie obrazy.

Ustawienia są teraz rozdzielone na poszczególne konta, a nad nimi pojawiły się Ustawienia ogólne, które zawierają następujące opcje: działania wiadomości, wyczyść historię wyszukiwania, wyczyść opcję Pokaż obrazy.

Obraz

(Kliknięcie w kod QR odsyła na stronę Android Marketu)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)