Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach

Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach08.11.2021 14:33
Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach

Trend rezygnacji z gniazda słuchawkowego 3,5 mm rozpoczął się w okolicach 2016 roku, jednak dotychczas obejmował głównie smartfony z najwyższych segmentów cenowych. Wygląda na to, że przyszły rok przyniesie duże zmiany.

Galaxy A52 trafił na rynek w marcu, więc mogło się wydawać, że do premiery jego następcy zostało jeszcze sporo czasu. A jednak Samsungowi nie udało się uniknąć przecieków.

Samsung Galaxy A53: wycieka wygląd

@OnLeaks opublikował na łamach serwisu Digit wizualizacje, które bazują na przemysłowych schematach. Wynika z nich, że Galaxy A53 będzie bardzo podobny do swojego poprzednika.

Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana wizualna to ociosane plecki. O ile w A52 były one mocno zaoblone przy krawędziach, o tyle w A53 tył ma być płaski.

412224777760408486

Z użytkowego punktu widzenia istotniejsza jest inna zmiana. Z grafik wynika, że Samsung Galaxy A53 nie będzie miał gniazda słuchawkowego. To duża rzecz.

Gniazdo słuchawkowe zaczyna być ostatecznie dobijane?

Warto odnotować, że Galaxy A5x to jedna z najpopularniejszych linii smartfonów na świecie. A51 wylądował w 2020 roku na samym szczycie listy najlepiej sprzedających się smartfonów z Androidem.

412224777760605094

Niby "jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale w tym przypadku mowa o reprezentancie serii, która dotychczas wiernie odzwierciedlała trendy panujące na całym rynku smartfonów. Można więc bezpiecznie założyć, że wysłużony Jack będzie powoli znikał z coraz to tańszych modeli.

Chyba już nawet najbardziej konserwatywni użytkownicy muszą powoli zacząć myśleć o słuchawkach bezprzewodowych lub USB-C.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)