Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach

Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach

Gniazdo słuchawkowe znika ze średniej półki. Samsung Galaxy A53 na pierwszych grafikach
Miron Nurski
08.11.2021 14:33, aktualizacja: 08.11.2021 15:49

Trend rezygnacji z gniazda słuchawkowego 3,5 mm rozpoczął się w okolicach 2016 roku, jednak dotychczas obejmował głównie smartfony z najwyższych segmentów cenowych. Wygląda na to, że przyszły rok przyniesie duże zmiany.

Galaxy A52 trafił na rynek w marcu, więc mogło się wydawać, że do premiery jego następcy zostało jeszcze sporo czasu. A jednak Samsungowi nie udało się uniknąć przecieków.

Samsung Galaxy A53: wycieka wygląd

@OnLeaks opublikował na łamach serwisu Digit wizualizacje, które bazują na przemysłowych schematach. Wynika z nich, że Galaxy A53 będzie bardzo podobny do swojego poprzednika.

Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana wizualna to ociosane plecki. O ile w A52 były one mocno zaoblone przy krawędziach, o tyle w A53 tył ma być płaski.

Obraz

Z użytkowego punktu widzenia istotniejsza jest inna zmiana. Z grafik wynika, że Samsung Galaxy A53 nie będzie miał gniazda słuchawkowego. To duża rzecz.

Gniazdo słuchawkowe zaczyna być ostatecznie dobijane?

Warto odnotować, że Galaxy A5x to jedna z najpopularniejszych linii smartfonów na świecie. A51 wylądował w 2020 roku na samym szczycie listy najlepiej sprzedających się smartfonów z Androidem.

Obraz

Niby "jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale w tym przypadku mowa o reprezentancie serii, która dotychczas wiernie odzwierciedlała trendy panujące na całym rynku smartfonów. Można więc bezpiecznie założyć, że wysłużony Jack będzie powoli znikał z coraz to tańszych modeli.

Chyba już nawet najbardziej konserwatywni użytkownicy muszą powoli zacząć myśleć o słuchawkach bezprzewodowych lub USB-C.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)