Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych

Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych

Goat Simulator zadebiutował na urządzeniach mobilnych
Zbigniew Kowal
17.09.2014 14:53, aktualizacja: 17.09.2014 16:54

Jedna z najbardziej absurdalnych gier komputerowych właśnie pojawiła się w Google Play oraz App Store. Mowa rzecz jasna o symulatorze kozy autorstwa Coffee Stain Studios. Nietuzinkowe podejście do tematu przysporzyło szwedzkiej firmie sporo rozgłosu w mediach mainstreamowych. Czy na tej fali uda się im popłynąć po górę pieniędzy?

Goat Simulator to z pewnością jedną z ciekawszych premier na rynku gier komputerowych w tym roku. Co ciekawe, absurdalny projekt symulatora kozy powstał przypadkiem. Początkowo gra miała być zwykłym żartem, ale po umieszczeniu pierwszych filmików z rozgrywki na YouTube okazało się, że temat „chwycił”. Twórcom nie pozostało zatem nic innego jak dopracować grę i wypuścić ją na rynek.

Obraz

O co więc tyle szumu? Cóż, jak sama nazwa wskazuje, w Goat Simulator gracz wciela się w postać niesfornej kozy. Naszym, a w zasadzie kozy zadaniem jest wyrządzić jak największe szkody w sandboxowym świecie. Gameplay łączy w sobie przeogromną liczbę absurdalnych elementów, a sama zabawa ma bardziej charakter humorystyczny aniżeli zręcznościowy.

Koza bez pardonu potrafi zaatakować samochody, budynki czy też ludzi. Szalone zwierze potrafi nawet wchodzić po drabinie (ten efekt musicie zobaczyć!), aby bez skrupułów niszczyć różne cele z wysokości. Jedynym ograniczaniem jest nasz wyobraźnia oraz szereg bugów (nienaturalnie rozciągająca się szyja, ekstremalnie długi język), które dodają rozgrywce uroku.

Obraz

Goat Simulator cieszy się całkiem sporym uznaniem graczy komputerowych. Pomimo swojej ceny (40 złotych) gra zgromadziła wokół siebie dużą społeczność, która z pasją tworzy nowe wyzwania oraz przedmioty.Wersja mobilna jest o połowę tańsza i chociaż nie zawiera narzędzi dla moderów, pozwala poczuć absurdalny klimat rozgrywki.

Twórcy sami przyznają, że stworzona na silniku Unreal Engine aplikacja to bardzo głupia gra. Pomimo problemów ze sterowaniem oraz słabej optymalizacji kodu Goat Simulator potrafi przykuć do ekranu tabletu lub smartfona na dłuższą chwilę. Nie mam cienia wątpliwości, że odsłona mobilna zarobi znacznie większe pieniądze, aniżeli wersja PC. Szaleńców gotowych na zakupy odsyłam do Google Play oraz App Store.

Official Goat Simulator (iOS / Android) Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)