Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store

Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store

Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store
Zbigniew Kowal
08.08.2014 08:48, aktualizacja: 08.08.2014 12:20

Przez jednych czczony jako bóg branży gier, przez innych wyśmiewany za ekscentryczne podejście do prezentacji swoich dzieł. Peter Molyneux, człowiek odpowiedzialny za Dungeon Keepera, Black & White oraz Populousa opublikował nową grę w App Store. Właśnie ruszyła lawina artykułów, newsów oraz postów na forach. Czy gra jest warta takiego szumu?

Mało kto dziś już zapewne pamięta, ale kilka miesięcy temu Mateusz w swoich przewidywaniach do kogo będzie należał rok 2014, wymienił również Godusa. Grę, która w swoich złożeniach miała czerpać z wszystkich kultowych dzieł Molyneux z przeszłości. Aplikacja jest już dostępna do pobrania z App Store, więc każdy może sprawdzić czy wyszedł hit czy też gniot.

Obraz

Godus pozwala nam wcielić się w boga dbającego o dobrobyt i bezpieczeństwo swoich wyznawców. Posłuch u wiernych zdobywamy dzięki szeregu nadnaturalnych mocy pozwalających m.in. wpływać na kształt terenu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby stworzyć biblijny raj dla naszych wyznawców. Zamieszkujący świat gry ludzie kontrolowani są przez sztuczną inteligencję.

Nasza moc zależy jednak od liczby wiernych. Grę rozpoczynamy zaledwie od dwóch wyznawców, ale liczbę tę szybko można zwiększyć poprzez budowanie nowych budowli. Początkowo rozgrywka nastawiona jest na ekonomiczny rozwój, później trzeba przyszykować się na podbój terenów należących do innych cywilizacji.

Obraz

Ciekawostką jest sposób w jaki zrealizowano przeskok z jednego okresu cywilizacyjnego do drugiego. Gracz musi bowiem zbierać karty reprezentujące surowce, technologie lub ery. Znajdujemy je w skrzyniach oraz w świątyniach. Eksploracja mapy oraz odrobina szczęścia jest więc niezbędna dla naszego rozwoju. Nie wystarczy zatem ślepo rozbudowywać budynki, aby zdobywać przewagę nad innymi graczami.

Oczywiście jak na grę w modelu freeemium przystało, znalazły się również mikrotranskacje, które ułatwiają co nieco. Jak zapewnia jednak Peter Molyneux, nie są one niezbędne do czerpania przyjemności z gry. Fanów telefonów z Androidem uspokajam, jeszcze w tym roku Godus powinien pojawić się także w Google Play.

Godus - Out now on the iOS App Store

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)