Rewolucja w Google'u. Firma trafi pod skrzydła nowego holdingu o nazwie Alphabet

Google
Google
Źródło zdjęć: © Yeamake / Shutterstock.com
Miron Nurski

11.08.2015 08:37, aktual.: 11.08.2015 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już koniec Google'a jakiego znamy. Firma zapowiada gigantyczną restrukturyzację.

Przez ostatnie lata obszary działalności Google'a rozrosły się do takiego stopnia, że nazwanie go firmą internetową jest sporym niedomówieniem. Inteligentne okulary, autonomiczne samochody, tabletki wykrywające choroby, nowe rodzaje odnawialnych źródeł energii, prace nad długowiecznością - to tylko część google'owych projektów, o których mogliśmy usłyszeć w ciągu ostatnich kilka lat. To właśnie zbyt dalekie odejście od korzeni jest przyczyną restrukturyzacji.

Firma informuje o założeniu nowego holdingu o nazwie Alphabet, pod którego skrzydła trafią mniejsze, niezależne od siebie nawzajem i powstałe po rozbiciu giganta z Mountain View firmy z własnymi prezesami, z których największą jest oczywiście Google.

Na czele spółki-matki staną współzałożyciele firmy na G - Larry Page (CEO) i Sergey Brin (prezydent), zaś CEO mocno okrojonego Google'a zostanie Sundar Pichai, który dotychczas zajmował się rozwojem Androida i Chrome'a.

Czym teraz będzie zajmować się Google? Przede wszystkim wyszukiwarką, reklamami, YouTube'em, Androidem, sklepem Google Play oraz przeglądarką Chrome. Jeśli natomiast dotychczas po usłyszeniu słowa "Google" mieliście przed oczami molocha dążącego do przejęcia kontroli nad światem i wkroczenia we wszystkie strefy naszego życia, pora przerzucić skojarzenia na Alphabet.

PS Adres strony internetowej Alphabetu jest świetny - ABC.xyz ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)