Google Assistant dostępny na iOS

Google Assistant dostępny na iOS

Nowy Google Assistant
Nowy Google Assistant
Źródło zdjęć: © Google
Joanna Sosnowska
17.05.2017 17:36, aktualizacja: 17.05.2017 19:36

Google Assistant staje się jeszcze mądrzejszy, jeszcze łatwiej można z nim rozmawiać. O ile, oczywiście, lubicie rozmawiać ze swoim telefonem po angielsku.

Google Assistant to wbudowany w smartfony Google Pixel, aplikację Allo oraz głośniki Google Home inteligentny asystent. Można z nim rozmawiać albo pisemnie, albo głosowo.

Google od dawna stara się nauczyć maszyny, w jaki sposób porozumiewają się ludzie. I nie chodzi tylko o rozumienie słów, bo to jest proste. Chodzi o zależności między słowami, o to, gdzie jest kontekst, albo w którym momencie ktoś zmienił intencję.

Google Assistant na iOS
Google Assistant na iOS© Google

Do tej pory właściciele urządzeń z iOS mogli tylko przeglądać się asystentowi Google. Ale od teraz trafi także na iPhone'y. Co więcej, asystent w końcu będzie posługiwać się więcej niż jednym językiem. Wkrótce zacznie mówić m.in. po francusku, niemiecku, japońsku, włosku, hiszpańsku i koreańsku.

Google Assistant będzie mógł być wykorzystywany w aplikacjach zewnętrznych - i na Androidzie i na iOS. Za jego pomocą można więc będzie zamawiać jedzenie, kontrolować urządzenia z kategorii internetu rzeczy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)