Google oferuje pomoc mieszkańcom krajów dotkniętych ostatnimi atakami terrorystycznymi

Google oferuje pomoc mieszkańcom krajów dotkniętych ostatnimi atakami terrorystycznymi

Flaga Belgii
Flaga Belgii
Źródło zdjęć: © fdecomite/flickr
Miron Nurski
23.03.2016 14:24, aktualizacja: 23.03.2016 15:24

Seria zamachów terrorystycznych w Belgii i Turcji wstrząsnęła światem. Google postanowił zaoferować technologiczne wsparcie przebywającym w tych krajach osobom oraz ich bliskim.

Swoje zaniepokojenie ostatnimi atakami wyszukiwarkowy gigant wyraził na swoim profilu na Google +. Na wyrazach współczucia się nie skończyło, gdyż firma zaoferowała realną pomoc.

  • Darmowe połączenia do Belgii i Turcji. Użytkownicy usług Hangouts, Telefon Hangouts oraz Google Voice mogą bezpłatnie połączyć się z belgijskimi operatorami Lycamobile, Mobistar, Proximus i Telenet oraz wszystkimi numerami stacjonarnymi w Turcji.
  • Specjalne karty w Google Now. Osoby znajdujące się w Brukseli ujrzą informacje na temat ruchu drogowego i transportu publicznego oraz dane kontaktowe do Rządowego Centrum Kryzysowego.
  • Dodatkowe informacje przy wynikach wyszukiwania. Ludzie przebywający w Brukseli i okolicach podczas szukania informacji o atakach ujrzą dodatkową kartę z danymi, których mogą potrzebować.
Obraz

Pozwalającą na wykonywanie darmowych połączeń aplikację Telefon Hangouts można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Cieszy fakt, że coraz więcej firm decyduje się wykorzystywać swoje technologiczne zaplecze do udzielania pomocy w kryzysowych sytuacjach. Warto wspomnieć, że po listopadowych atakach w Paryżu Facebook błyskawicznie uruchomił usługę, która pozwalała na informowanie bliskich o swoim bezpieczeństwie oraz nawiązanie kontaktu ze znajomymi przebywającymi w strefie katastrofy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)