Google Chrome w stylu Metro dla Windowsa 8 udostępniony

Google Chrome Metro
Google Chrome Metro
Damian Damian Krysa

20.06.2012 07:00, aktual.: 20.06.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po Mozilli także Google zdecydował się na upublicznienie deweloperskiej wersji przeglądarki Chrome przeznaczonej dla interfejsu Metro, który trafi do nadchodzącego Windowsa 8. Czy szykowany przez wyszukiwarkowego giganta produkt jest warty zainteresowania?

Czym różni się Chrome przeznaczony dla komputerów biurkowych od wersji dla tabletów z Windowsem 8 na pokładzie? Niestety, prawie niczym. Aplikacja działa w taki sam sposób jak jej odpowiednik na pulpicie.

Moim zdaniem Google nie przyłożył się do pracy. Interfejs przeglądarki zbyt mocno przypomina ten z desktopowej wersji. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą są jedynie powiększone przyciski, aby trafienie palcem w wybraną funkcję nie sprawiało problemu.

Dla większości użytkowników zaletą programu jest wyposażenie go w obsługę Adobe Flash Playera. Internet Explorer 10 dla Metro UI pozwala na wyświetlanie zawartości flash jedynie na odpowiednich stronach, Google Chrome natomiast nie ma takich ograniczeń.

W porównaniu z dotychczasowym Chrome'em w wersji Metro nie wprowadzono wielu zmian. Na szczęście jest to wersja deweloperska przeglądarki, wciąż rozwijana. W odsłonie finalnej z pewnością można się spodziewać bardziej dopracowanego interfejsu, o czym mówi sam Google.

Gigant obiecuje popracować nad interfejsem programu oraz jego warstwą dotykową, aby obsługa za pomocą palców była jak najbardziej komfortowa. Być może więc pojawi się więc kilka nowości dostępnych już w Chrome na Androida.

Źródło: TheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)