Google Goggles - rewolucja w wyszukiwaniu

Google Goggles
Google Goggles
Paweł Żmuda

08.12.2009 14:09, aktual.: 08.12.2009 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Google zaprezentował właśnie rewolucyjną aplikację dla telefonów z Androidem - Google Goggles, która umożliwia użytkownikom wyszukiwania żądanych treści za pomocą... zdjęć.

Aplikacja jest dostępna do pobrania z Andoird Market, jak to zwykle bywa w przypadku Googla - za darmo. Usługę zaprezentowano w Kalifornii. Zasady działania są bardzo proste. Już nie trzeba wpisywać długich zapytań. Wystarczy zdjęcie. Aplikacja odczytuje z naszego zdjęcia tekst (na przykład tytuł książki) i wprowadza zapytanie do wyszukiwarki. Jednak wyszukiwarka pozwala nam również na identyfikacje dzieł sztuki lub budynków.

"Czasami obraz wyraża więcej, niż tysiące słów", mówił Shailesh Nalawadi, Product Manager odpowiedzialny za Google Goggles.

"Wykorzystanie obrazków jest dużo łatwiejsze, niż wpisywanie tekstu. Szczególnie na telefonie komórkowym. Technologa jest jeszcze w fazie rozwoju, ale widzimy ogromny potencjał. Pracujemy właśnie nad udoskonaleniem mechanizmu wyszukiwania, tak, by w przyszłości wizualne zapytania były czymś tak naturalnym, jak korzystanie ze standardowej wyszukiwarki", dodał Nalawadi.

Całość wygląda naprawdę imponująco. Wystarczy popatrzeć na to wideo:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)