Google Goggles - rewolucja w wyszukiwaniu

Google Goggles - rewolucja w wyszukiwaniu08.12.2009 14:09
Google Goggles
Google Goggles
Paweł Żmuda

Koncern Google zaprezentował właśnie rewolucyjną aplikację dla telefonów z Androidem - Google Goggles, która umożliwia użytkownikom wyszukiwania żądanych treści za pomocą... zdjęć.

Aplikacja jest dostępna do pobrania z Andoird Market, jak to zwykle bywa w przypadku Googla - za darmo. Usługę zaprezentowano w Kalifornii. Zasady działania są bardzo proste. Już nie trzeba wpisywać długich zapytań. Wystarczy zdjęcie. Aplikacja odczytuje z naszego zdjęcia tekst (na przykład tytuł książki) i wprowadza zapytanie do wyszukiwarki. Jednak wyszukiwarka pozwala nam również na identyfikacje dzieł sztuki lub budynków.

"Czasami obraz wyraża więcej, niż tysiące słów", mówił Shailesh Nalawadi, Product Manager odpowiedzialny za Google Goggles.

"Wykorzystanie obrazków jest dużo łatwiejsze, niż wpisywanie tekstu. Szczególnie na telefonie komórkowym. Technologa jest jeszcze w fazie rozwoju, ale widzimy ogromny potencjał. Pracujemy właśnie nad udoskonaleniem mechanizmu wyszukiwania, tak, by w przyszłości wizualne zapytania były czymś tak naturalnym, jak korzystanie ze standardowej wyszukiwarki", dodał Nalawadi.

Całość wygląda naprawdę imponująco. Wystarczy popatrzeć na to wideo:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)