Google I/O 2020 zapowiedziane. Oto dzień, w którym najpewniej zobaczymy Androida 11 i Pixela 4a

Google I/O 2020 zapowiedziane. Oto dzień, w którym najpewniej zobaczymy Androida 11 i Pixela 4a
Miron Nurski

24.01.2020 10:49, aktual.: 24.01.2020 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google I/O 2020 to nadchodząca konferencja deweloperska, podczas której Google ujawni i omówi swoje nowe produkty, usługi i rozwiązania technologiczne. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w maju.

Google przygotował specjalną zagadkę logiczną, której rozwiązanie pozwoliło poznać datę I/O 2020. Internauci szybko się z nią uporali, więc Google ujawnił już datę oficjalnie.

Google I/O 2020 odbędzie się w dniach 12-14 maja

Choć na całe wydarzenie przewidziano 3 dni, kluczowe nowości zostaną zapewne ujawnione podczas konferencji otwierającej. Pozostała część imprezy składać się będzie głównie z sesji dla programistów.

Czego możemy się spodziewać?

Niemal pewne jest, że na Google I/O 2020 zobaczymy Androida 11

Co prawda deweloperskie wydanie systemu, które potencjalnie zadebiutuje pod nazwą Android R, zapewne zostanie wydane dużo wcześniej, ale można oczekiwać, że podczas Google I/O 2020 odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja.

Nie oznacza to jednak, że tego dnia pierwsi użytkownicy będą mogli zainstalować gotowe oprogramowanie, bo system z pewnością będzie się wówczas znajdował w fazie beta. Oczekuje się, że Android 11 finalnie zostanie wydany w sierpniu lub wrześniu.

Na Google I/O 2020 pojawić się może także Pixel 4a

Swego czasu Google zdawał się odchodzić od konsumenckiego charakteru imprezy I/O, skupiając się na niej na oprogramowaniu, a sprzęt prezentując na osobnych wydarzeniach. Ostatnio firma zaczęła jednak wracać do starych praktyk.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia światło dzienne ujrzał Pixel 3a - smartfon ze średniej półki, który odziedziczył aparat po ówczesnym flagowcu. Dzięki przeciekom wiadomo już, że Google pracuje nad następcą.

Pixel 4a - wizualizacja
Pixel 4a - wizualizacja© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles.com

Jest wielce prawdopodobne, że Pixel 4a także zostanie pokazany dopiero 12 maja. Zainteresowani muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)