Google Inbox to nowe spojrzenie na skrzynkę email

Google Inbox to nowe spojrzenie na skrzynkę email
Mateusz Żołyniak

23.10.2014 09:57, aktual.: 23.10.2014 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zaprezentowało wczoraj najnowszą aplikację do obsługi elektronicznej poczty, którą przygotowali twórcy Gmaila. Inbox ma być prawdziwą rewolucją na rynku.

Mimo że nowa usługa została stworzona przez zespół odpowiedzialny za flagowego Gmaila, Google Inbox to zupełnie inna bajka niż dostępne obecnie aplikacje do odbierania/wysyłania maili. Wynikać ma to z możliwości automatycznego segregowania wiadomości i grupowania ich w kategorie oraz wyróżniania ważnych emaili, a także systemowi przypomnień i podpowiedzi, który nawiązuje do usługi Google Now. Do opcji tych odnoszą się kluczowe funkcje aplikacji - Bundles, Highlights, Reminders, Assists i Snooze.

The Inbox that works for you

Pierwsza z nich, czyli zestawy, to nic innego jak grupy wiadomości email, które są do siebie podobne lub pochodzą z tego samego źródła. Inbox daje możliwość automatycznego przygotowywania poszczególnych grup emaili (zawierających np. potwierdzenia zakupów w sieci czy powiadomienia z banków), ale można również samodzielnie decydować jakie wiadomości mają być grupowane. Usługa pozwala na przeglądanie całych wątków, które można potem oznaczyć jako przeczytane jednym ruchem palca/myszki.

Obraz

Równie ważna częścią Inboxa są Highlights, czyli najważniejsze wiadomości. Mogą one dotyczyć zarówno maili z powiadomieniami o planowanych wydarzeniach i zaproszeniach na spotkania, jak również dokumentów udostępnianych przez współpracowników czy zdjęć przesyłanych przez dobrego znajomego/członka rodziny. Dzięki Highlights Inbox ma zawsze w pierwszej kolejności prezentować najbardziej istotne wiadomości lub ich grupy (współpracuje z Bundles).

Obraz

W nową aplikację zespół Gmaila wbudował również przypomnienia, które można będzie samodzielnie ustawiać. Pod nazwą Assists kryją się podpowiedzi, które są sprzężone z systemem przypomnień. Inbox po wykonaniu rezerwacji w restauracji może automatycznie zamieścić mapkę ze wskazówkami dojazdu. Jeżeli dodane zostanie z kolei przypomnienie o kontakcie ze sklepem, program wyświetli godziny jego otwarcia (a nawet poinformuje o nich). Pomocna ma być również opcja drzemki (Snooze), która pozwala na chwilowe zarchiwizowanie wiadomości/przypomnień i późniejszy powrót do nich. Możliwe jest ustawienie ram czasowych, jak również zależności wynikających z lokacji (np. prezentacja grupy maili od pracowników po dotarciu do biura).

Google Inbox dostępny jest obecnie w systemie zaproszeń, które stopniowo będą wysyłane do kolejnych użytkowników Gmaila. Program działa jako "nakładka" na obecną usługę pocztową i od razu zabiera się za "porządkowanie" dostępnych w skrzynce maili. Z nowości można korzystać za pośrednictwem strony WWW, jak również aplikacji na Androida i iOS.

Założenia Inboxa są naprawdę fajne i widać, że zespół Gmaila podpatrzył kilka fajnych rozwiązań w dostępnych już usługach (m.in. Mailbox, Acompli). Sam mam pewne wątpliwości wobec nowego pomysł na skrzynkę pocztową Google'a, ale to temat na osobny wpis.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)