Google jest chętny na współpracę z RIM

BlackBerry Curve 9380
BlackBerry Curve 9380
Tomasz Nowak

29.06.2012 10:30, aktual.: 29.06.2012 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji Google I/O dużo się dzieje. Tablet Nexus 7, kolejna wersja systemu - Android 4.1 Jelly Bean, Google Glass czy Chrome i Drive dla iOS są bez wątpienia najciekawszymi nowościami. Gigant z Mountain View nie stroni również od ciekawych opinii, które dotyczą współpracy z RIM.

Na konferencji Google I/O dużo się dzieje. Tablet Nexus 7, kolejna wersja systemu - Android 4.1 Jelly BeanGoogle Glass czy Chrome i Drive dla iOS są bez wątpienia najciekawszymi nowościami. Gigant z Mountain View nie stroni również od ciekawych opinii, które dotyczą współpracy z RIM.

RIM z pewnością nie znajduje się w czołówce rankingów finansowych. Wielu użytkowników, a nawet analityków twierdzi, że firma jedną nogą stoi w grobie. Moim zdaniem sytuacja nie jest tragiczna - smartfony BlackBerry nadal są popularne. Matias Duarte z Google'a uważa, że sposobem na odzyskanie formy przez RIM jest wprowadzenie na pokład jej smartfonów Androida.

Możliwość mało prawdopodobna, jednak Duarte zapewnia, że przyjmie Resarch In Motion z otwartymi rękami. W końcu smartfony BlackBerry są wyposażone w doskonałe fizyczne klawiatury. Google widzi w tej współpracy szansę na rozwój zastosowań biznesowych Androidów. Niestety, RIM nie jest tak optymistyczny.

Thorsten Heins (CEO RIM) odrzuca pomysł, żeby terminale BlackBerry działały pod kontrolą systemu Android. Powodów jest co najmniej kilka. RIM nie widzi możliwości wdrożenia swoich usług biznesowych (BIS/BES, zabezpieczenia) do smartfonów z OS-em Google'a. Wątpliwe są również działanie i stabilność większości modeli z zielonym robocikiem. Androidowe aplikacje uruchomimy również na nowym systemie BlackBerry OS 10 (przez emulator). Po co więc pozbawiać się własnego systemu na rzecz Androida?

Podejrzewam, że każda ze stron odpowie na to pytanie inaczej. Jedno jest pewne: w najbliższej przyszłości nie będzie BlackBerry z Androidem. Moim zdaniem takie połączenie byłoby ciekawe. Współpraca mogłaby przynieść sporo dobrego zarówno dla RIM, jak i Google'a. Wiadomo jednak, że to nie takie proste.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)