Google kasuje aplikacje z komórek z Androidem

Google kasuje aplikacje z komórek z Androidem

Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Yodel Anecdotal
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Yodel Anecdotal
Komórkomania.pl
25.06.2010 14:33, aktualizacja: 25.06.2010 16:33

Koncern Google rozpoczął właśnie usuwanie niebezpiecznych aplikacji na komórki z Androidem. Co ciekawe - szkodliwe programy zostały skasowane nie tylko z platformy Android Market. Gigant z Mountain View po raz pierwszy skorzystał z możliwości zdalnego usunięcia aplikacji zainstalowanych na smartfonach swoich użytkowników.

"Dysponujemy technologią umożliwiającą nam zdalne usuwanie aplikacji z telefonów z Androidem. Wykorzystujemy je tylko wtedy, gdy chcemy usunąć złośliwe programy, które są zagrożeniem dla naszych użytkowników. Wszyscy klienci, którym kasujemy niebezpieczne aplikacje zostają o tym poinformowani", mówił Rich Cannings, odpowiedzialny za bezpieczeństwo platformy.

Procedurę uruchomiono po wykryciu fałszywych darmowych aplikacji na platformie Android Market, których deweloper w niejasny sposób zachęcał użytkowników Androida do pobierania płatnych treści z Internetu. Po tym, gdy programista skasował swoje produkty z Marketu, gigant zdecydował się także na ich odinstalowanie. Podobne kroki mogą być podejmowane w przyszłości. Na szczęście Google różni się od Apple i możemy mieć nadzieję, że nie opiszemy nigdy przypadków cenzury czy usuwania aplikacji o zabarwieniu erotycznym.

Źródło: SIMblog.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)