Google Lens. Dzięki temu smartfony będą jeszcze mądrzejsze

Google Lens. Dzięki temu smartfony będą jeszcze mądrzejsze

Google Lens. Dzięki temu smartfony będą jeszcze mądrzejsze
Bolesław Breczko
17.05.2017 17:43, aktualizacja: 17.05.2017 19:55

Hasło do wi-fi wpisze się samo!

Google Lens, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji Google, rozpozna obiekty widoczne w obiektywie kamery smartfonu i zrobi nawet jeszcze więcej. CEO Google Sandar Pichai przedstawił światu nową usługę na konferencji Google I/O'17.

Usługa będzie początkowo dostępna przez aplikacje Google Asystent i Google Zdjęcia. W jaki sposób Google rozpozna, co znajduje się na zdjęciu i co jeszcze potrafi? Pichai zaprezentował to na trzech prostych przykładach:

  1. Kierując obiektyw na kwiat, Google rozpozna, jaki to gatunek. Jak powiedział Pichai będzie to dla niego bardzo przydatne jako dla alergika.
  1. Gdy zrobimy zdjęcie zapisanego na routerze loginu i hasła do wi-fi, Google Lens rozpozna, co widzi i automatycznie zaproponuje zalogowanie telefonu do sieci.
  1. Google Lens będzie też mógł rozpoznać miejsce na podstawie zdjęcia szyldu lub witryny sklepu czy restauracji.

Widać, że Lens czerpie z osiągnięć innych swoich aplikacji, jak np. Gogle (rozpoznawanie przedmiotów) czy Zdjęcia (rozpoznawanie miejsc). Lens może okazać się wyjątkowo przydatną usługą, nawet jeśli w Polsce będzie można jej używać tylko przez aplikację Zdjęcia, zwłaszcza przy logowaniu się do wi-fi. Ile to razy właziliśmy pod biurko, żeby znaleźć hasło do sieci? Lens tego nie wyeliminuje całkowicie, ale przynajmniej skróci proces o ten ostatni krok.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)