Google Lens zintegrowane z aplikacjami aparatów. Pojawiły się też nowe funkcje
Gigant z Mountain View podczas konferencji I/O 2018 nie zapomniał o rozwiązaniu Google Lens. Zostało ono wzbogacone o nowe funkcje, ale kluczową nowością jest łatwiejszy dostęp do tej funkcji.
08.05.2018 | aktual.: 08.05.2018 22:58
Google Lens zintegrowane z aplikacjami aparatów
Google Lens jest świetną usługą, ale małą przeszkodą w pełnym cieszeniu się nią jest konieczność korzystania z osobnej aplikacji. Amerykanie też zdali sobie z tego sprawię i postanowili to zmienić. Na Google I/O 2018 ogłoszono, że funkcja Lens będzie zintegrowana z preinstalowanymi aplikacjami aparatów.
Dotyczy to oczywiście jedynie wybranych urządzeń partnerów. Ich lista prezentuje się tak:
- Asus;
- bq;
- HMD Global (Nokia Mobile);
- LG;
- Motorola;
- OnePlus;
- Sony Mobile;
- TCL (w tym zapewne Alcatel i BlackBerry);
- Transsion;
- Xiaomi.
Integracja Google Lens ze standardową aplikacją aparatu dotyczy również wszystkich smartfonów z linii Pixel. Pierwszym urządzeniem partnera Google'a, który będzie obsługiwał nową opcję, jest LG G7 ThinQ.
Google Lens ma też kilka nowych funkcji
Konferencja I/O 2018 okazała się dobrą okazją również do prezentacji nowych możliwości Google Lens. Są to:
Inteligentne zaznaczanie tekstu
Google Lens ma w precyzyjny sposób rozpoznawać tekst w kadrze, a następnie umożliwiać jego zaznaczanie, kopiowanie i wklejanie w wybranym miejscu systemu. Gigant chwali się, że wystarczy najechać na przepis w książce, aby został on rozpoznany i skopiowany.
Program dodatkowo ma wybierać odpowiednie akcje dodatkowe w zależności od sytuacji. Będąc w restauracji wystarczy nakierować aparat na kartę dań i kliknąć nieznane potrawy, aby usługa Google'a wyświetliła ich zdjęcia czy informacje o użytych przy ich przyrządzaniu składnikach.
Dopasowanie według typu
Drugą z nowości jest rozszerzenie funkcji rozpoznawania obiektów, która ma nie tylko prezentować informacje na temat rzeczy znajdującej się w kadrze, ale przedstawiać również dane na temat podobnych produktów. Może być to szczególnie użyteczne np. podczas zakupów.
Przeszukiwanie w czasie rzeczywistym
Ostatnią nowość to rozpoznawanie obiektów w czasie rzeczywistym wraz z ruchem kamery, dzięki której użytkownicy mają błyskawicznie dostawać informacje na temat znajdujących się w kadrze obiektów. Rozwiązanie to bazuje na przetwarzaniu danych w chmurze.
Nowe funkcje do użytkowników Google Lens mają trafić w ciągu najbliższych tygodni, ale na informacje związane z integracją programu w poszczególnych smartfonach trzeba jeszcze zaczekać. Będą je z pewnością przedstawiać poszczególni producenci.
Zobacz także: