Google Lens zintegrowane z aplikacjami aparatów. Pojawiły się też nowe funkcje

Google Lens zintegrowane z aplikacjami aparatów. Pojawiły się też nowe funkcje

Google Lens
Google Lens
Mateusz Żołyniak
08.05.2018 20:58, aktualizacja: 08.05.2018 22:58

Gigant z Mountain View podczas konferencji I/O 2018 nie zapomniał o rozwiązaniu Google Lens. Zostało ono wzbogacone o nowe funkcje, ale kluczową nowością jest łatwiejszy dostęp do tej funkcji.

Google Lens zintegrowane z aplikacjami aparatów

Google Lens jest świetną usługą, ale małą przeszkodą w pełnym cieszeniu się nią jest konieczność korzystania z osobnej aplikacji. Amerykanie też zdali sobie z tego sprawię i postanowili to zmienić. Na Google I/O 2018 ogłoszono, że funkcja Lens będzie zintegrowana z preinstalowanymi aplikacjami aparatów.

Dotyczy to oczywiście jedynie wybranych urządzeń partnerów. Ich lista prezentuje się tak:

  • Asus;
  • bq;
  • HMD Global (Nokia Mobile);
  • LG;
  • Motorola;
  • OnePlus;
  • Sony Mobile;
  • TCL (w tym zapewne Alcatel i BlackBerry);
  • Transsion;
  • Xiaomi.

Integracja Google Lens ze standardową aplikacją aparatu dotyczy również wszystkich smartfonów z linii Pixel. Pierwszym urządzeniem partnera Google'a, który będzie obsługiwał nową opcję, jest LG G7 ThinQ.

Google Lens ma też kilka nowych funkcji

Konferencja I/O 2018 okazała się dobrą okazją również do prezentacji nowych możliwości Google Lens. Są to:

Inteligentne zaznaczanie tekstu

Google Lens ma w precyzyjny sposób rozpoznawać tekst w kadrze, a następnie umożliwiać jego zaznaczanie, kopiowanie i wklejanie w wybranym miejscu systemu. Gigant chwali się, że wystarczy najechać na przepis w książce, aby został on rozpoznany i skopiowany.

Program dodatkowo ma wybierać odpowiednie akcje dodatkowe w zależności od sytuacji. Będąc w restauracji wystarczy nakierować aparat na kartę dań i kliknąć nieznane potrawy, aby usługa Google'a wyświetliła ich zdjęcia czy informacje o użytych przy ich przyrządzaniu składnikach.

Dopasowanie według typu

Drugą z nowości jest rozszerzenie funkcji rozpoznawania obiektów, która ma nie tylko prezentować informacje na temat rzeczy znajdującej się w kadrze, ale przedstawiać również dane na temat podobnych produktów. Może być to szczególnie użyteczne np. podczas zakupów.

Przeszukiwanie w czasie rzeczywistym

Ostatnią nowość to rozpoznawanie obiektów w czasie rzeczywistym wraz z ruchem kamery, dzięki której użytkownicy mają błyskawicznie dostawać informacje na temat znajdujących się w kadrze obiektów. Rozwiązanie to bazuje na przetwarzaniu danych w chmurze.

Nowe funkcje do użytkowników Google Lens mają trafić w ciągu najbliższych tygodni, ale na informacje związane z integracją programu w poszczególnych smartfonach trzeba jeszcze zaczekać. Będą je z pewnością przedstawiać poszczególni producenci.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)