Google ma dobre wieści dla Polaków. Oczekiwana od 1,5 roku funkcja jest już dostępna
Wideorozmowy w Google Meet wchodzą na nowy poziom. Nie musisz już ich słuchać.
Na początku 2022 roku aplikacja do wideorozmów Google Meet została wzbogacona o funkcję transkrypcji. Podczas konwersacji rozmówcy mogą włączyć napisy, które generowane są w czasie rzeczywistym.
Haczyk? Początkowo funkcja ta działała tylko w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i portugalskim. Google właśnie nadrabia jednak zaległości.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Polskie napisy w Google Meet. Jest też tłumacz na żywo
Google ogłosił, że napisy w aplikacji Meet zostały rozszerzone o nowe języki i dialekty. Oprócz polskiego, na ich liście znalazł się także francuski kanadyjski, rumuński, tajski, turecki i wietnamski.
Aby włączyć napisy, wystarczy kliknąć przycisk "CC". Opcja ta jest dostępna zarówno na komputerach, jak i w aplikacjach na Androida i iOS. Napisy można dodać nawet do archiwalnych wiadomości wideo.
Funkcja ta ułatwi życie nie tylko osobom niesłyszącym. Może się przydać np. podczas śledzenia spotkań służbowych czy wykładów w miejscach publicznych, gdzie włączenie głośników nie zawsze jest wskazane.
Google Meet pozwala także na tłumaczenie rozmów na żywo między wspieranymi językami. O ile jednak napisy same w sobie dostępne są dla wszystkich użytkowników, o tyle opcję tłumaczenia zarezerwowano dla uczestników komercyjnych programów Google Workspace.
Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii