Google: malware dla Androida to ściema

Google: malware dla Androida to ściema
Krystian Bezdzietny

19.11.2011 09:58, aktual.: 19.11.2011 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio często można się natknąć na różne raporty, w których analitycy wyliczają setki wirusów i niebezpieczeństw czyhających na użytkowników Androida w Markecie i nie tylko. Czy z Androidem naprawdę jest tak źle? Chris DiBona z Google’a twierdzi, że nie.

Na jego publicznym profilu Google+ można przeczytać całkiem interesującą wiadomość, w której przekonuje użytkowników, że malware'owa otoczka wokół Androida to jedna wielka ściema.

Producenci tworzący oprogramowanie antywirusowe próbują sprzedać Wam pakiety ochronne dla Waszych Androidów, RIM-ów czy iOS-a. To banda szarlatanów i oszustów. Jeżeli pracujesz w firmie sprzedającej oprogramowanie antywirusowe dla komórek, powinieneś się wstydzić.

Żaden telefon nie ma takiego problemu wirusowego, jak na przykład Windows czy niektóre maszyny z systemem Mac. Zdarzały się małe potknięcia, ale nie doprowadzały one do niczego ze względu na specjalne sandboxy.

Czy DiBona faktycznie ma rację, mówiąc, że producenci komórkowych antywirusów chcą wyłącznie zarabiać na naszym strachu? Jakkolwiek by na to nie patrzeć, większość raportów dotyczących mobilnego bezpieczeństwa pochodzi właśnie od wielkich koncernów tworzących oprogramowanie antywirusowe.

Źródło: phonearea

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)