Google Maps 5 dla Androida jeszcze w tym tygodniu

Strona głównaGoogle Maps 5 dla Androida jeszcze w tym tygodniu
07.12.2010 17:10
Google Maps 5 dla Androida jeszcze w tym tygodniu
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Podczas wczorajszego wystąpienia Andy Rubin, oprócz zaprezentowania Androida 2.3, wspomniał też o nowej wersji Google Maps dla Androida, która ma się pojawić jeszcze w tym tygodniu. Co prawda nie podano żadnych konkretów odnośnie do nowości w Google Maps 5, jednak serwisowi Gizmodo udało się ustalić, co szykują dla nas inżynierowie z Mountain View.

Jedną z głównych "rewolucji" nowych Map dla Androida ma być prezentacja map w grafice wektorowej 3D (screeny poniżej). Wiadomo również, że Google postanowił zaimplementować w aplikacji nowy gest multitouch, który pozwoli na obracanie mapy poprzez "przekręcenie" obrazu za pomocą dwóch palców (tak jak ma to miejsce na iOS). Niestety, nie wszystkie smartfony z Androidem będą mogły obsługiwać ten gest.

Ponadto ma się pojawić opcja przechowywania map w pamięci cache, co oznacza, że nie trzeba będzie być cały czas podłączonym do Internetu, aby uzyskać dostęp do żądanych map (zakładając oczywiście, że załadowaliśmy je wcześniej).

Dokładna data debiutu Google Maps 5 jest jeszcze nieznana, choć Rubin zapowiedział, że program ma zostać udostępniony jeszcze w tym tygodniu.

A oto kilka screenów z Google Maps 5:

  • Slider item
[1/1]

Źródło: Eurodroid

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)