Mapy Google zintegrowane z Tłumaczem. Przetłumaczą na głos zagraniczne miejsca

Mapy Google zintegrowane z Tłumaczem. Przetłumaczą na głos zagraniczne miejsca
14.11.2019 11:58
Facebook przetłumaczy zagraniczne nazwy miejsc
Facebook przetłumaczy zagraniczne nazwy miejsc
Źródło zdjęć: © blog.google
Patryk Korzeniecki
Patryk Korzeniecki

Google chce ułatwić turystom podróżowanie i wprowadza możliwość tłumaczenia nazw w Mapach.

Każdy kto był kiedyś za granicą wie, jakie problemy może stworzyć bariera językowa. Pół biedy, jeśli jest to język w znanym alfabecie. Gorzej jest, kiedy musimy przeczytać komuś cyrylicę lub tekst z pokrętnych południowokoreańskich map.

Mapy Google ułatwią Ci rozmowę z japońskim taksówkarzem

Google wprowadza aktualizację, która będzie swoistym ukłonem w stronę osób, które podróżują do egzotycznych regionów lub zwyczajnie mają problem z językiem innym niż rodzimym.

Jechałeś kiedyś japońską taksówką?
Źródło zdjęć: © unsplash.com
Jechałeś kiedyś japońską taksówką?

Wyobraź sobie, że chcesz zobaczyć górę ふじの高嶺. Planujesz podjechać tam taksówką, jednak jesteś Europejczykiem i z językiem japońskim masz tyle wspólnego co Ariana Grande z fizyką jądrową (nie ujmując Arianie). Jak powiedzieć taksówkarzowi, jakie miejsce Cię interesuje? Tutaj z pomocą przychodzi nowa opcja.

Tłumaczenie w Mapach Google - jak to działa?

Mapy Google zostały uzupełnione o dedykowany przycisk. Pojawia się on przy nazwach, które aplikacja uzna za problematyczne. Mechanizm wykrywania jest bardzo prosty - program wykrywa język telefonu i porównuje z językiem nazwy miejsca lub adresu. Jeśli jest inny, aplikacja będzie mogła go przetłumaczyć i od razu wypowiedzieć na głos w lokalnym dialekcie.

Tłumaczenie nazw w Mapach Google
Źródło zdjęć: © blog.google
Tłumaczenie nazw w Mapach Google

Wszystko to odbędzie się po naciśnięciu dodatkowej ikonki głośnika. Na wypadek gdyby zaszła konieczność nawiązania dłuższej rozmowy, program pozwoli na bezpośrednie uruchomienie aplikacji Google Tłumacz.

Kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Google zapewnia, że nowa funkcja zostanie wprowadzona w Mapach jeszcze w tym miesiącu. Zostanie udostępniona na systemy Android i iOS. Początkowo będzie obsługiwać 50 języków, jednak z czasem Google rozszerzy ją o kolejne.

Mapy Google i Google Tłumacz zostały do siebie zbliżone, co było bardzo dobrym krokiem z punktu widzenia użyteczności aplikacji i niewątpliwie ułatwi podróżowanie. Nie jest to jednak jedyna praktyczna aktualizacja w ostatnim czasie. 2 miesiące temu została wprowadzona opcja zaznaczania ulic z widokiem Street View, o której możecie przeczytać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)