Google Maps z informacjami o korkach także w Polsce

Google Maps z informacjami o korkach także w Polsce
Krystian Bezdzietny

15.07.2011 10:00, aktual.: 15.07.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Google Mobile Blog pojawiła się dosyć interesująca informacja dla wszystkich fanów Google Maps. Koncern wzbogacił listę krajów, które mają dostęp do usługi Live traffic w aplikacji Maps, o 13 nowych pozycji. Na zaszczytnej liście znalazła się również Polska.

Usługa Live traffic informuje użytkownika o korkach na wybranej trasie i pozwala wyświetlić alternatywną drogę do wyznaczonego celu, aby przypadkiem nie utknąć w korku. Funkcja dostępna jest automatycznie w Google Maps i aby skosztować jej możliwości, należy wybrać w ustawieniach aplikacji opcję "Ruch", co spowoduje pojawienie się żądanych oznaczeń. W zależności od intensywności korku, zaznaczona na mapie informacja będzie ubarwiona odpowiednim kolorem, gdzie zielony na przykład odpowiada lekkiemu korkowi, a bordowy intensywnemu tłokowi. Baza Live traffic aktualizowana jest co kilka minut.

Oprócz Polski usługa Live traffic pojawiła się również w: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Irlandii, Izraelu, Luksemburgu, Holandii, Słowacji, Hiszpanii oraz Szwajcarii.

Nie tylko użytkownicy Google Maps dla Androida będą mogli korzystać z tej usługi. Jak można przeczytać na blogu Google'a, Live traffic będzie dostępna także dla użytkowników systemu Apple iOS oraz innych platform, które mają dostęp do usługi Maps poprzez przeglądarkę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)