Google zrobi świetny użytek ze zdjęć, które robisz jedzeniu

Google zrobi świetny użytek ze zdjęć, które robisz jedzeniu

Foodporn
Foodporn
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
24.08.2015 15:55, aktualizacja: 24.08.2015 17:55

Jeśli lubisz fotografować posiłki przed skonsumowaniem, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Wkrótce świat będzie dzięki Tobie trochę lepszym miejscem.

Idziesz do restauracji, zamawiasz burgera, robisz mu zdjęcie, wrzucasz na Instagrama, dostajesz 50 lajków, koniec historii. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że właśnie zmarnotrawiłeś cenne źródło informacji - zdjęcie posiłku. Istnieje multum usług do dzielenia się opiniami o restauracjach, ale - jak wiadomo - jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów. Wspomniana fotka burgera wyczerpuje temat wielkości porcji, walorów estetycznych czy liczby frytek w zestawie, a Ty udostępniłeś ją wyłącznie znajomym. A gdyby tak w łatwy sposób umożliwić dostęp do zdjęcia wszystkim zainteresowanym?

Jak dowiedział się Android Police, Google testuje właśnie rozwiązanie, które ma umożliwić użytkownikom łatwe dzielenie się zdjęciami jedzenia za pośrednictwem Map Google. Wcześniej firma planowała wprowadzenie osobnej usługi, ale uznano, że popularne Mapy sprawdzą się lepiej. I słusznie.

Foodporn
Foodporn© Shutterstock

Zasada działania tej funkcji ma być prosta. Gdy po zrobieniu zdjęcia specjalne algorytmy wykryją, że przed obiektywem znajduje się talerz z żarciem, a Ty siedzisz właśnie w restauracji, Mapy zaproponują podzielenie się fotką ze światem i przypisanie jej do danej lokalizacji. Dzięki temu osoby szukające opinii o danym lokalu dotrą do galerii zdjęć zrobionych przez wcześniejszych klientów. Genialne w swojej prostocie.

Pomysł ten ma tę zaletę, że z Map Google'a korzystają setki milionów osób na całym świecie, co w połączeniu z faktem, iż apka sama będzie proponować dzielenie się zdjęciami powinno się przełożyć na błyskawiczne stworzenie gigantycznej bazy fotografii. Dopóki ktoś nie wymyśli i nie spopularyzuje rozwiązania pozwalającego na dzielenie się smakiem przez smartfona, będzie to jedno z najlepszych źródeł informacji o jedzeniu w restauracjach na całym świecie. Tym samym niewinna moda na robienie zdjęć jedzeniu przerodzi się w stworzenie wartościowego narzędzia. I to mi się podoba!

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)