Google Music Store z darmową muzyką każdego dnia [screeny]

Google Music Store , fot. Tecnodroidve.com-00
Google Music Store , fot. Tecnodroidve.com-00
Kamil Bąkowski

14.11.2011 15:00, aktual.: 14.11.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera sklepu muzycznego Google'a zbliża się wielkimi krokami - wystarczy spojrzeć na liczbę pojawiających się informacji na temat nowej usługi. Google Music Store dla telefonów, tabletów z Androidem może zostać zaprezentowany już 16 listopada na konferencji giganta z Mountain View. Czy Google ma kolejnego asa w rękawie?

Po premierze Androida Ice Cream Sandwich przyszedł czas na kolejne niespodzianki Google'a, które pojawią się jeszcze w tym roku. Firma z Mountain View rozesłała zaproszenia na konferencję pod nazwą "These go to eleven" (idiom angielski oznaczający ustawienie maksymalnej głośności). Czy oczekiwany sklep z muzyką Google'a zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu, dokładnie 16 listopada?

Sklep z muzyką Google'a ma być zintegrowany z telefonami i tabletami z Androidem. Ze zrzutów ekranu prezentujących Google Music Store wynika, będzie on dostępny bezpośrednio z pozycji Android Market.

Wcześniej Mateusz pisał o tym, jakie funkcje prawdopodobnie zaoferuje Google Music Store. Nowe zdjęcia sugerują, że Google wprowadzi funkcję Free Song of The Day (w tłumaczeniu: Darmowa piosenka każdego dnia). Nie jest to żadna nowość - podobne usługi oferuje iTunes Store pod nazwą Free Music, czyli darmowe utwory każdego tygodnia promujące wybranych artystów.

Na kolejnym zrzucie ekranu można dostrzec ceny pojedynczych utworów: 1,29 dol. oraz 0,99 dol. Najprawdopodobniej, podobnie jak w iTunes Store, będzie można kupić również całe albumy wybranych wokalistów/zespołów.

Android Market już wkrótce podąży śladami iTunes Store/App Store i pozwoli na zakup nie tylko aplikacji, ale też muzyki. Odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście Google zaprezentuje serwis Google Music Store konkurencyjny dla Apple iTunes Store, poznamy 16 listopada o godz. 23 czasu polskiego.

Google Music Store , fot. Tecnodroidve.com-01
Google Music Store , fot. Tecnodroidve.com-01

Aktualnie serwis Google Music (Music Beta by Google) umożliwiający streaming muzyki dostępny jest tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Możemy się spodziewać, że wraz z premierą Google Music Store sklep muzyczny początkowo będzie również dostępny tylko za oceanem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także