Google Nexus S - pierwsze wrażenia

Google Nexus S - pierwsze wrażenia

nexus s front cam
nexus s front cam
Krzysztof Laber
07.12.2010 15:33, aktualizacja: 07.12.2010 16:33

Smuklejszy, węższy, szybszy i ładniejszy od Galaxy S. Ma lampę błyskową i najnowsze oprogramowanie Android 2.3, do tego bezpośrednie wsparcie Google'a gwarantujące, że będzie najszybciej aktualizowanym Androidem na rynku. Jaki właściwie jest Nexus S?

Nexus S jest "niesamowicie szybki"

To zgodne wrażenia dotyczące najmłodszego dziecka Google'a i Samsunga - taką opinię podzielają wszyscy testujący sprzęt blogerzy. Ale czy jest on tak szybki jak iPhone 4? Tak, jest równie szybki jak komórka Apple'a. Można to odczuć, nie tylko biorąc pod uwagę płynność animacji czy reakcję na dotyk palca - telefon po prostu w naturalny sposób odpowiada na potrzeby użytkownika. Jak podają testerzy, najnowszy Android jest wolny od drobnych błędów i zacięć widocznych jeszcze w wersji 2.2 (Froyo).

Interfejs jest bardzo ładny

Nexus S menu
Nexus S menu

Menu jest teraz lekko przejrzyste, dodano efekt pomarańczowego podświetlenia, gdy zbliżamy się do końca przewijanej listy. Podczas wygaszenia ekranu naszym oczom ukaże się efekt, który towarzyszył wyłączaniu starych lampowych telewizorów. Poprawiono też wygląd ikon czy górnego paska powiadomień, a drobnych zmian jest znacznie więcej.

Klawiatura została znacznie bardziej dopracowana

Nawet nie chodzi o sama klawiaturę, choć i pod tym względem nowy system wnosi wiele poprawek - zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę reakcję na dotyk, jak i optymalizację wyglądu oraz rozmiarów samych klawiszy. Znacznie większy postęp osiągnął Google w dziedzinie edycji wpisywanego tekstu. Usprawniono opcję Kopiuj/Wklej oraz znacznie zwiększono funkcjonalność opcji zaznaczania tekstu. Posługując się stwierdzeniem blogerów Engadget: "Google osiągnął w tym aspekcie poziom Apple'a."

nexus s kopiuj/wklej
nexus s kopiuj/wklej

Ogólny wygląd jest bardzo podobny do Samsunga Galaxy S

Do tego, co chyba istotniejsze, port microUSB i port słuchawkowy zostały przeniesione na dolną krawędź obudowy. Reszta jest dość zbliżona do pierwowzoru Samsunga, może poza brakiem centralnie usytuowanego klawisza znanego z Galaxy S, którego próżno szukać w komórce dla Google'a. By oddać wrażenia z obcowania z tym telefonem, posłużę się cytatem - w opinii blogerów telefon prezentuje się „upiornie elegancko”.

Cała reszta

Telefon, idąc tropem Samsunga Galaxy S, ma 2 kamery, przednią i tylną - do ich funkcjonowania testerzy nie mieli zastrzeżeń. Na uwagę zasługuje wsparcie, jakiego udziela przedniej kamerze Android 2.3.

Niebawem pełny przegląd

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)