Google nie będzie cię rozpraszać. Android wyłączy niepotrzebne powiadomienia na noc

Google nie będzie cię rozpraszać. Android wyłączy niepotrzebne powiadomienia na noc

Google nie będzie cię rozpraszać. Android wyłączy niepotrzebne powiadomienia na noc
Patryk Korzeniecki
22.11.2019 15:15, aktualizacja: 22.11.2019 16:15

Google rozwija Cyfrową Równowagę i ograniczy rozpraszanie użytkownika w nocy nową opcją.

W tamtym roku na konferencji I/O Google zaprezentowało po raz pierwszy swoją usługę o nazwie Cyfrowa Równowaga. Od tamtego czasu aplikacja zyskała kilka praktycznych funkcji, np. tryb skupienia i integrację z Google Chrome.

Google chce ulepszyć funkcję "Wind Down" będącą częścią cyfrowej równowagi. Pojawia się tryb "Minimalnego Telefonu".

Czym jest Minimalny telefon?

Serwis XDA Developers odkrył świeżą funkcję w najnowszej wersji aplikacji Cyfrowej Równowagi oznaczonej numerem 1.0.281262011.beta. Nowe ustawienie jest częścią "Wind Down", czyli zestawu możliwości pomagających wyciszyć się użytkownikowi.

"Minimalny telefon" skupia się na ograniczeniu wpływu rozpraszających uwagę aplikacji na człowieka. Funkcja ta prawdopodobnie wyłącza powiadomienia wszystkich aplikacji na telefonie z wyjątkiem tych dodanych do czegoś w rodzaju białej listy. Może być aktywowana ręcznie lub zgodnie z harmonogramem.

Minimalny telefon
Minimalny telefon© xdadevelopers.com

Jest to funkcja niezwykle praktyczna - użytkownik nie będzie już musiał ręcznie wyciszać powiadomień z pojedynczych apek. Doceniam też możliwość wprowadzenia reguł i blokowania tylko wybranych programów.

"Minimalny telefon" nie jest jeszcze dostępny w ostatniej wersji testowej systemu. Nie można też wymusić działania opcji, nawet ręcznie. Prawdopodobnie zostanie z czasem odblokowana i wcielona do regularnej wersji Androida.

Ostatnio pisałem o Google Duplex, teraz piszę o "Minimalnym telefonie". Cieszy mnie fakt, że Google wprowadza taką innowację. Smartfony zdominowały współczesne życie - moim zdaniem aż za bardzo. Umysł też potrzebuje odpoczynku i wyciszenia, a z rozwijanymi narzędziami Cyfrowej Równowagi staje się to coraz prostsze, bez wyciszania lub wyłączania całego telefonu. Nie mogę się doczekać, aż funkcje wprowadzane przez Google'a staną się standardem. Z pewnością z nich skorzystam.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)