Google: nie będzie kolejnego Nexusa!

Google: nie będzie kolejnego Nexusa!
Paweł Żmuda

05.07.2010 10:55, aktual.: 05.07.2010 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES pojawiły się informacje o tym, że Google może pracować nad kolejnymi smartfonami linii Nexus, jednak po upływie kilku miesięcy wszyscy fani giganta z Mountain View muszą się niestety rozczarować. Eric Schmidt, CEO firmy poinformował właśnie, że Google nie ma w planach wydania następnej komórki pod swoją marką. Wiadomo, że nie będzie też tabletu opartego o Chrome OS.

[url=http://komorkomania.pl/16732,android-3-0-w-czwartym-kwartale-porazajace-wymagania-minimalne]Android 3.0 w czwartym kwartale? Porażajace wymagania minimalne… [aktualizacja]

[/url]

Dlaczego firma stwierdza, że nie potrzebny jest następca Nexus One? Schmidt uważa, że telefon Nexus One był sukcesem firmy i platformy Android, jednak w interesie Google nie leży sprzedawania następnego telefonu. Skupią się na rozwoju samego oprogramowania:

"Wypuszczenie Nexusa było krokiem mającym rozwinąć hardware'ową część platformy Android. Cel został już osiągnięty i nie potrzebna jest nam sprzedaż następny smartfona", twierdzi szef Google.

Schmidta zapytano również o to, czy podobnej strategii marketingowej można spodziewać się w wypadku platformy Chrome OS. Odpowiedź jest jasna. Google nie sprzeda pod swoją marką tabletu. Wszystko zostanie w rękach zewnętrznych producentów, a gigan z Mountain View zajmie się wyłącznie rozwojem samego systemu. Cóż, może to i lepiej. Na tym w końcu znają się najlepiej, czego dowodem są raczej słabe wyniki sprzedaży Nexusa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)