Google: nie, dla telefonów z Androidem!

google-logo-2
google-logo-2
Paweł Żmuda

02.11.2009 13:00, aktual.: 02.11.2009 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki o tym, że Google planuje wprowadzenie na rynek, telefonu z Androidem produkowanego przez sam koncern z Mountain View. Przedstawiciele komórki odpowiedzialnej za rozwój systemu Android mówią jednak zdecydowane nie dla telefonów z Androidem.

"Nie produkujemy i nie będziemy produkować sprzętu", powiedział Andy Rubin, odpowiedzialny za Androda. Plotki o telefonie, który miałby nazywać się Gphone pojawiały się na długo przed tym, jak koncern oficjalnie zapowiedział platformę Android.

Przyjęta przez Google polityka sprawdza się, więc po co ją zmieniać? Google, w przeciwieństwie do Apple, współpracuje z wieloma producentami sprzętu i nie ma żadnych problemów w popularyzowaniu własnego systemu.

Wielu z nas w swojej codziennej pracy korzysta z wielu rozwiązań koncernu Google. Nie wyobrażam sobie dnia bez narzędzi takich jak Gmail, Google Docs, Google Reader czy kalendarz. Posiadanie telefonu wyprodukowanego przez firmę z Mountain View było by już lekką przesadą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)