Pixel 2 - nowa porcja przecieków

Pixel 2 - nowa porcja przecieków

Pixel 2 - nowa porcja przecieków
Miron Nurski
26.09.2017 10:11, aktualizacja: 26.09.2017 15:14

Od premiery nowych Pixeli dzieli nas już kilka dni, więc nic dziwnego, że przecieków na jego temat przybywa. Oto najświeższa porcja.

Artem Russakovskii‏ - redaktor serwisu Android Police - podzielił się na Twitterze kilkoma zasłyszanymi przeciekami na temat tegorocznego flagowca Google'a. Russakovskii zaznacza, że nie jest w stanie zweryfikować wiarygodności "nowego źródła", ale w jego ocenie te informacje brzmią sensownie.

Czym ma się cechować Pixel 2?

Tryb portretowy w aparacie

Tegoroczne Pixele prawdopodobnie nie będą miały podwójnych aparatów, ale Google i tak ma zaimplementować funkcję rozmywania tła za fotografowaną osobą.

Obraz

Firma podobne rozwiązanie opracowała już zresztą kilka lat temu. Aplikacja Aparat Google dzięki funkcji "rozmycie soczewkowe" rozmywała tło, ale robiła to nieudolnie. Miejmy nadzieję, że technologia ta została dopracowana. O ile oczywiście faktycznie zostanie w nowych Pixelach zaimplementowana.

Przeprojektowany Pixel Launcher

Interfejs nowych Pixeli ma się doczekać dużych zmian. Pasek wyszukiwania znajdzie się ponoć w dolnej części ekranu, pod dockiem.

Tak wygląda pierwszy Pixel Launcher
Tak wygląda pierwszy Pixel Launcher

Nieustanne rozpoznawanie muzyki

Mikrofon w Pixelu 2 ma nieustannie nasłuchiwać muzyki. Jeśli wykryje jakiś utwór, jego tytuł ma zostać wyświetlony na ekranie blokady.

Tak ma wyglądać Google Pixel 2 XL produkcji LG
Tak ma wyglądać Google Pixel 2 XL produkcji LG© androidpolice.com

Tryb ciągłego nasłuchiwania ma od jakiegoś czasu Shazam, ale aby poznać tytuł utworu, i tak trzeba otworzyć aplikację. Wyświetlanie informacji na ekranie blokady może być bardzo praktyczne.

Google Assistant aktywowany ściśnięciem obudowy

Ściskając ramkę telefonu będzie można ponoć błyskawicznie aktywować wirtualnego asystenta nawet, gdy telefon jest uśpiony.

O tym, że Pixel 2 ma mieć technologię wykrywającą nacisk podobną do tej z HTC U11 mówi się od dawna. Wiadomo już nawet, że funkcja ta będzie się nazywać Active Edge.

Podwójny głośnik jak w Nexusie 6P

Pixel pierwszej generacji ma pojedynczy głośnik multimedialny ulokowany na dolnej krawędzi obudowy. Jeśli wierzyć temu wyciekowi, do Pixela 2 powrócą dwa głośniki znane z Nexusa 6P.

Tak ma wyglądać Pixel 2 produkcji HTC
Tak ma wyglądać Pixel 2 produkcji HTC© phonearena.com

Brak szkła 2,5D

Na dobre zapanowała moda na stosowanie tzw. szkła 2,5, które ma zaokrąglone krawędzie. Wspomniane źródło twierdzi jednak, że w Pixelu 2 szkło będzie całkowicie płaskie.

Pixel 2 - premiera już 4 października

Na szczęście na weryfikację nowych wieści nie będziemy musieli długo czekać, bo premiera tegorocznego flagowca Google'a odbędzie się już 4 października.

Pixel 2 - podobnie jak poprzednik - ma być dostępny w dwóch rozmiarach. Za produkcję mniejszego modelu odpowiadać ma HTC, z którym Google zacieśnił ostatnio współpracę, a większy ma wyjechać z fabryki LG.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)