Wiemy już, jak długo Google będzie wspierać pierwsze Pixele

Wiemy już, jak długo Google będzie wspierać pierwsze Pixele

Google Pixel
Google Pixel
Mateusz Żołyniak
28.04.2017 10:53, aktualizacja: 28.04.2017 12:54

Gigant z Mountain View zaktualizował stronę poświęconą wsparciu modeli z serii Pixel. Dzięki temu dowiedzieliśmy się przez jaki okres oba smartfony mają dostawać aktualizacje do najnowszych wersji Androida.

Pixele tak jak wcześniej Nexusy

Firma Google poinformowała jasno, jak długo będą wspierane Pixele. Użytkownicy tak podstawowego modelu, jak i jego wersji XL mogą liczyć na to, że:

  • do października 2018 roku będą otrzymywać aktualizacje systemu Android;
  • do października 2019 roku będą otrzymywać aktualizacje jego zabezpieczeń.

Oznacza to, że Pixel i Pixel XL będą dostawać nowe update'y systemu co najmniej przez dwa lata od momentu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się w ofercie sklepu Google'a. Aktualizacje przygotowuje oczywiście sam gigant, który zaznacza, że kupione w Google Storze egzemplarze dostają je zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni od ich oficjalnego wydania.

Okres wsparcia dla modeli Google Pixel i Pixel XL
Okres wsparcia dla modeli Google Pixel i Pixel XL© google

Wsparcie Pixeli prezentuje się w teorii tak samo, jak w przypadku modeli z serii Nexus. Dotyczy to też stale wydawanych aktualizacji zabezpieczeń, które modele mają otrzymywać przez trzy lata od wejścia do sprzedaży lub 18 miesięcy od zakończenia ich sprzedaży (Google ma honorować dłuższy okres).

Pixele dostaną Androida P

Przedstawione przez Google'a dane jasno wskazują, że użytkownicy Pixeli mogą spodziewać się, że dostaną nie tylko nadchodzącego Androida O, ale i kolejne wydanie systemu oznaczone literą "P", które zostanie zapewne wypuszczone jesienią 2018 roku. Finalne wersje platformy udostępniane są w październiku, więc oba modele bez problemu się na nie załapią.

Użytkownicy Pixeli raczej nie dostaną tak długiego wsparcia jak użytkownicy iPhone'ów, ale i tak mają powody do zadowolenia. Większość flagowych smartfonów dostaje zazwyczaj tylko jedną dużą aktualizację do nowej wersji Androida, a na modelach Google'a zawitają dwie edycje. Biorąc pod uwagę, że podano minimalny okres wsparcia, można liczyć nawet na update'y do mniejszych wersji Androida P i - kto wie - może nawet Androida Q/P.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)