Kopiuj-wklej na sterydach. Pixele Google'a pozwalają skopiować tekst nawet z obrazka

Kopiuj-wklej na sterydach. Pixele Google'a pozwalają skopiować tekst nawet z obrazka

Mr.Mikla / Shutterstock.com
Mr.Mikla / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
12.03.2020 17:29, aktualizacja: 12.03.2020 18:29

Android wyposażony był od lat w funkcję kopiuj-wklej, jednak Google wzniósł ją na wyższy poziom. Tego mi w systemie brakowało.

Funkcja kopiuj-wklej wynaleziona przez Larry'ego Teslera podbiła nie tylko świat komputerów. Jest szeroko wykorzystywana również w smartfonach. Obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez tej prostej funkcji.

Mimo prawie 40-letniego stażu, funkcja kopiuj-wklej miała w sobie niewykorzystany potencjał, który zauważył Google.

Pixele z kopiuj-wklej na sterydach

Google rozszerzył możliwości kopiowania - i to znacząco. Pewnie nie raz spotkaliście się z sytuacją, kiedy nie mogliście zaznaczyć części SMS-a i jedyną opcją było kopiowanie całości i usuwanie zbędnych fragmentów.

Obraz
© phonearena.com

Google ukrył w oprogramowanie do Pikseli sztuczkę, która pozwoliła zażegnać ten problem.

Serwis PhoneArena zauważył, że po przeciągnięciu ekranu do góry uaktywnia się specjalny tryb kopiowania treści. Oprócz zaznaczania dowolnych fragmentów tekstu (nawet tych, które normalnie są zablokowane) użytkownik może wybrać do skopiowania obrazy widoczne w interfejsie aplikacji.

Można zaznaczać nie tylko obrazy ze stron internetowych, ale także np. okładki płyt w Spotify czy grafiki z Instagrama. Nie ma problemu, żeby je później komuś wysłać lub umieścić np. w archiwum.

Obraz
© phonearena.com

Google Pixele najbardziej spodobały mi się jednak możliwością zaznaczenia tekstu ze zdjęcia. Coś takiego od dawna potrafią Galaxy Note'y, ale - jak widać - nie potrzeba rysika, by rozszerzone kopiuj-wklej było wygodne w obsłudze.

Pixele z systemami Android 10 wyjątkowo umożliwiają zaawansowane kopiowanie i wklejanie treści. Miejmy jednak nadzieję, że Google wprowadzi opisywaną funkcję do innych telefonów. To jedna z z tych rzeczy, których niesamowicie brakowało mi w Androidzie. I pewnie nie tylko mi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)