Google planuje 7-calowy tablet. Kindle Fire zagrożony?

Google planuje 7‑calowy tablet. Kindle Fire zagrożony?

7-calowy tablet Google'a jeszcze w tym roku? (fot. Engadget)
7-calowy tablet Google'a jeszcze w tym roku? (fot. Engadget)
Kamil Homziak
24.02.2012 14:30, aktualizacja: 24.02.2012 15:30

Plotki o tanim tablecie Google'a pojawiały się w Sieci od dłuższego czasu, ale brakowało w nich konkretów. Z wywiadu udzielonego przez analityka DisplaySearch CNET-owi wynika, że tablet może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Jest na co czekać?

Według Richarda Shima produkcja rozpocznie się już w kwietniu. Jest ona obliczona na 1,5-2 mln sztuk. Pracą tabletu ma sterować Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Oprócz najnowszej odsłony systemu cechą wyróżniającą go na tle innych tanich urządzeń tego typu byłaby rozdzielczość ekranu - 1280 x 800 (więcej niż w Kindle Fire - 1024 x 600 pikseli). Tablet ma kosztować tyle co produkt Amazonu, czyli ok. 200 dol.

Shim nie wie, czy Google będzie promował swoje urządzenie jako niedrogi produkt klasy premium, czy też tani, ale dobry jakościowo tablet.

Jeśli Google rzeczywiście sprzedawałby 7-calowca z ICS za mniej niż 200 dol., to ma spore szanse na sukces. Początkowy zachwyt tabletem Amazonu już osłabł - wiele osób narzekało na wolno działający system, czego nie rekompensował nawet ekosystem usług (m.in. Amazon App Store, Amazon Cloud Drive, Amazon MP3 Store). W przypadku Ice Cream Sandwich powinno być lepiej, a ekran o wyższej rozdzielczości zapewniłby większy komfort pracy.

Swoje zrobi zapewne też dostęp do wszystkich usług giganta z Mountain View (Market, Gmail, Docs, Muzyka itp), które były zablokowane w Kindle Fire. Skoro Amazon mógł sprzedać około 5 mln sztuk Kindle'a Fire, to dlaczego Google'owi miałoby się nie udać?

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)