Google Play Pass: oto abonament na gry i aplikacje na Androida

Google Play Pass: oto abonament na gry i aplikacje na Androida

Google Play Pass: oto abonament na gry i aplikacje na Androida
Miron Nurski
24.09.2019 12:38, aktualizacja: 24.09.2019 14:38

Google Play Pass to nowa oferta, która - w ramach miesięcznego abonamentu - daje dostęp do pełnych wersji popularnych gier i aplikacji. Jest na co czekać.

Ruch Google'a można odebrać jako odpowiedź na platformę Apple Arcade. O ile jednak usługa Apple'a daje dostęp do ok. 100 gier, w przypadku Google Play Pass są to zarówno gry, jak i apki użytkowe. I jest ich dużo więcej.

Google Play Pass to dostęp do ponad 350 gier aplikacji

Google nie zdradza pełnej listy dostępnych tytułów. Wiadomo jednak, że obejmuje ona m.in. "Star Wars: KOTOR", "AccuWeather", "Stardew Valley" czy "LIMBO".

Wszystkie pozycje mają być dostępne w pełnych wersjach. Bez reklam i mikropłatności. Dodatkowo co miesiąc mają dochodzić nowe apki.

Warto dodać, że już cztery wspomniane pozycje wycenione są łącznie na 124,82 zł. Dla tych, którzy namiętnie przeczesują zasoby wirtualnego sklepu, Google Play Pass może być przepustką do sporych oszczędności.

Google Play Pass: cena abonamentu jest przystępna

Subskrypcję wyceniono na 4,99 dol. To dokładnie taka sama kwota jak w przypadku Apple Arcade. Znając przelicznik Google'a, można oczekiwać, że w Polsce będzie to 22,99 zł.

Introducing Google Play Pass

Co więcej - przez pierwszy rok obowiązywać ma promocyjna cena 1,99 dol. W Polsce powinno się to przełożyć na ok. 8,99 zł.

Niestety na razie Google Play Pass nie działa w Polsce

W pierwszej kolejności usługa startuje w USA. "Wkrótce" mają dojść do tego kolejne kraje.

Skontaktowaliśmy się z Google'em w sprawie dostępności abonamentu w Polsce. Niestety polski oddział nie dysponuje na razie żadnymi szczegółami, więc na debiut usługi Google Play Pass w Polsce w najbliższych miesiącach raczej nie mamy co liczyć. A szkoda.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)