Google Play z udoskonaloną wyszukiwarką. Łatwiej znajdziesz najlepsze aplikacje

Google Play z udoskonaloną wyszukiwarką. Łatwiej znajdziesz najlepsze aplikacje
Patryk Korzeniecki

12.05.2020 09:54, aktual.: 12.05.2020 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narzekaliście na jakość wyników w wyszukiwarce sklepu Play? Mam dla Was dobre wieści - wygląda na to, że Google udoskonali filtry i pozwoli wyselekcjonować programy pierwszej klasy.

Google Play przy wyszukiwaniu aplikacji często pozwala na zastosowanie dodatkowych filtrów, które wyświetlają się u góry zaraz pod wyszukiwarką. Przykładowo - po wpisaniu hasła "e-mail" aplikacja proponuje hasła "yahoo", "thunderbird" i "outlook". Najnowsze doniesienia mówią, że zostaną one rozszerzone.

Google Play zostanie wzbogacone o dodatkowe filtry

Z informacji serwisu 9to5google wynika, że firma testuje nową formę wyszukiwania aplikacji.

Google ma dodać do wymienionych we wstępie filtrów możliwość wyświetlenia aplikacji z oceną większą niż 4 lub 4,5 gwiazdki. Poza tym użytkownik ma mieć opcję wyświetlania tytułów wyróżnionych przez Sklep Play ("Nasz wybór") czy nowych pozycji. Oczywiście działanie filtrów można będzie ze sobą łączyć lub usuwać w razie potrzeby.

Obraz
© 9to5google.com

Google wydaje aktualizację wybiórczo i wiadomo, że nie jest jeszcze powszechnie dostępna. Prawdopodobnie będziemy na nią musieli jeszcze trochę poczekać.

Już jakiś czas temu zauważyłem, że wyniki wyszukiwania w Sklepie Play potrafią być bardzo niejednorodne. Przy wyszukiwaniu aplikacji do wykonywania kopii zapasowej kontaktów i SMS-ów pojawiały mi się naprzemiennie programy z wysokimi i niskimi ocenami (oczywiście tymi ostatnimi nie byłem zainteresowany).

Nowe filtry pozwolą odsiać programy niskiej jakości i pokazać tylko te, którymi bylibyśmy potencjalnie pobrali. Aż dziw, że Google wprowadza je dopiero teraz.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)