Google Play wypłaciło deweloperom miliony (a w zasadzie miliardy) monet. Nie pobije jednak Apple'a

Google Play wypłaciło deweloperom miliony (a w zasadzie miliardy) monet. Nie pobije jednak Apple'a

East pop / Shutterstock.com
East pop / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
05.02.2020 10:36, aktualizacja: 05.02.2020 11:36

Google Play wypłaciło już deweloperom tyle pieniędzy, że można by z nich finansować rozszerzony program 500+ przez dwa lata. Jednak nie może równać się z tym, ile zapłaciło Apple.

Apple rozpoczęło rok 2020 z przytupem, zgarniając w jeden dzień 386 milionów dolarów z App Store. Google też ma się czym chwalić. Przyjrzyjmy się statystykom sklepu Play, a konkretniej

wypłatom deweloperów.

Google Play wypłaciło programistom 80 miliardów dolarów

Hiroshi Lockheimer jest starszym wiceprezesem firmy Google. Podzielił się na Twitterze informacją o wypłatach sklepu Play.

Google Play według informacji Lockheimera wypłaciło twórcom aplikacji zawrotną sumę. Kwota przekazana deweloperom wynosi 80 miliardów dolarów (ok. 310 miliardów złotych). Statystyki te liczone są od powstania sklepu i nie dotyczą Chin - w tym kraju Google Play nie działa.

Google Play został założony w 2008 roku jako Android Market. W tym samym czasie Apple stworzyło App Store. 80 miliardów to już wydaje się sporo, jednak Apple ma jeszcze większe powody do radości.

W styczniu 2019 roku Apple udostępniło informację, według której App Store od założenia wypłaciło twórcom 120 miliardów dolarów (ok. 463 miliardy złotych). To o połowę więcej niż Google Play. Skąd taki rozstrzał?

Obraz

App Store, mimo mniejszej liczby pobrań generuje większe zyski dzięki innej filozofii i samym użytkownikom. Posiadacze telefonów z Androidem wolą darmowe aplikacje utrzymujące się z reklam, natomiast klienci Apple chętniej kupują płatne aplikacje. Dlatego w App Storze jest więcej płatnych aplikacji niż w sklepie Google'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)