Google potwierdza: nowego Androida ujrzymy już dziś. Jest jednak jedno "ale"

Google potwierdza: nowego Androida ujrzymy już dziś. Jest jednak jedno "ale"

Google potwierdza: nowego Androida ujrzymy już dziś. Jest jednak jedno "ale"
Miron Nurski
25.06.2014 05:17, aktualizacja: 25.06.2014 10:31

Zgodnie z oczekiwaniami na dzisiejszej konferencji otwierającej tegoroczną imprezę Google I/O wyszukiwarkowy gigant pokaże nową wersję Androida o nazwie kodowej zaczynającej się na "L". Problem w tym, że na prezentacji się skończy.

Dotychczas premiera każdej kolejnej wersji Androida związana była z debiutem nowego urządzenia, które krótko potem trafiało do sprzedaży. Z kolei sam system niemal od razu lądował na starszych urządzeniach z serii Nexus. Wyjątkiem - o ile mnie pamięć nie myli - był zaprezentowany w 2011 Ice Cream Sandwich, który do użytkowników trafił jesienią, lecz Google uchylił rąbka tajemnicy na jego temat już podczas odbywającego się kilka miesięcy wcześniej I/O. Wygląda na to, że w tym roku będzie podobnie.

Sundar Pichai, jeden z wiceprezesów Google'a, odpowiedzialny m.in. za rozwój Androida, zdradził w rozmowie z serwisem Bloomberg, że podczas dzisiejszej imprezy pojawi się jedynie zapowiedź nadchodzącego wydania zielonego systemu, które najpewniej zostanie oznaczone numerkiem 5.0. Oznacza to, że skończy się na ujawnieniu nazwy (spekuluje się, że będzie to Lollipop, choć równie dobrze może to być Lion) oraz prezentacji kilku funkcji. Aktualizacja ma trafić do użytkowników dopiero w czwartym kwartale.

Nie oznacza to oczywiście, że na tym androidowe nowości się skończą. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują bowiem, że pierwsze skrzypce podczas Google I/O 2014 grać będzie przygotowany z myślą o inteligentnej galanterii Android Wear. Producenci pracujących pod jego kontrolą urządzeń powinni ujawnić o nim więcej szczegółów.

Google I/O 2014 startuje już dziś o 18:00 czasu polskiego.

Źródło: Bloomberg via Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)