Google pozwany za sposób funkcjonowania zwrotów aplikacji dla Androida

Google pozwany za sposób funkcjonowania zwrotów aplikacji dla Androida

Google pozwany za sposób funkcjonowania zwrotów aplikacji dla Androida
Krystian Bezdzietny
18.03.2012 15:40, aktualizacja: 18.03.2012 16:40

Powrócił temat zwracania zakupionych aplikacji na Androida. Dwóch sfrustrowanych użytkowników, Dodd J. Harris i Stephen Sabatino, złożyło pozew przeciwko koncernowi z Mountain View, twierdząc, że obecny system zwrotów aplikacji z Google Play jest jedną, wielką porażką.

Oskarżający żalą się, że 15 minut to zdecydowanie za mało, aby przetestować aplikacje. Pierwszy z nich, Harris, zakupił kiedyś program Learn Chinese Mandarin Pro za 4,83 dolara. Jak twierdzi, funkcjonalność aplikacji znacznie odbiegała od tego, jak ją reklamowano, jednak przekonał się o tym dopiero po 20 minutach jej używania. Sabatino zaś powołał się na przykład związany z aplikacją aBTC - klientem Bit Torrenta. Z jego słów wynika, że zapłacił za nią 4,99 dolara, ale dopiero po godzinie okazało się, że aplikacja jest niezdolna do pobierania torrentów.

Obaj panowie twierdzą, że użytkownicy Androida są w pewien sposób oszukiwani, ponieważ wmawia im się, że aplikacje współpracują ze wszystkimi Androidami oraz wszystkie działają dokładnie tak, jak je opisano. Sojusz Harris & Sabatino poszukuje innych użytkowników z Kalifornii, którym zdarzyło się zakupić nie do końca sprawną aplikację dla Androida, aby zbiorowo walczyć z Google'em.

Czy panowie mają szansę cokolwiek zyskać w starciu z wyszukiwarkowym koncernem? W tym miejscu warto zauważyć, że użytkownicy App Store'a w ogóle nie mają oficjalnej możliwości zwracania zakupionych aplikacji bez podawania powodu.

Źródło: phonearena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)