Google pracuje nad płatnościami In‑App dla Androida i nie tylko

Google pracuje nad płatnościami In-App dla Androida i nie tylko
Krystian Bezdzietny

28.01.2011 14:51, aktual.: 28.01.2011 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas niedawno zorganizowanej konferencji Inside Social Apps, jeden z czołowych zarządców Androida, Eric Chu, podzielił się z użytkownikami funkcjami, które w najbliższym czasie Google planuje wdrożyć do swojej mobilnej platformy.

Pierwszą z nich są płatności In-App. Użytkownicy iOS już od dawna mogą korzystać z tej funkcji. Zanim udostępniono Gingerbreada, krążyły plotki, że to właśnie Android 2.3 przyniesie ze sobą omawianą możliwość. Dzięki niej można kupować dodatkowe elementy w zainstalowanych aplikacjach, np. nowe plansze w grach. Google planuje wdrożyć płatności In-App jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Drugą nowością jaką Google pragnie rozszerzyć na szerszą skalę jest opcja płacenia za produkty w Markecie za pośrednictwem naszego rachunku telefonicznego. Na razie opcja ta dostępna jest jedynie u amerykańskich operatorów AT&T oraz T-Mobile.

Plany są szczytne. Google i tak wiele ostatnio zrobiło w kwestii jakości Androida i Marketu. Jeśli popracuje się jeszcze nad zawartością sklepu z aplikacjami Google'a oraz nieco ulepszy samego Androida, to będziemy mieć do czynienia z naprawdę porządnym systemem.

Źródło: AndroidGuys

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)