Google Store wkrótce w Polsce? Wiele na to wskazuje

Google Store wkrótce w Polsce? Wiele na to wskazuje
Miron Nurski

04.04.2016 09:17, aktual.: 04.04.2016 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób czeka na dzień, w którym produkty stworzone we współpracy z Google'em będzie można kupić bezpośrednio od Google'a za kwoty narzucone przez niego, a nie dystrybutorów. Czyżby Google Store w Polsce wkrótce miał stać się faktem?

Jak zapewne wiecie, w wielu krajach na świecie działa internetowy sklep Google Store, za pośrednictwem którego dystrybuowane są produkty z serii Nexus, Chromebook i Chromecast, zegarki z Androidem Wear czy produkty związane z inteligentnym domem. Jako że u nas sklep ten nie funkcjonuje, jesteśmy skazani na łaskę producentów sprzętu czy niezależnych importerów. Efekt? Mocno opóźnione daty premier i niejednokrotnie wyższe niż na Zachodzie ceny.

Taki komunikat widzą Polacy po wejściu na stronę sklepu Google Store
Taki komunikat widzą Polacy po wejściu na stronę sklepu Google Store

Dlaczego wspomniany sklep w Polsce nie działa? W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele Google'a zasłaniali się dotychczas niepełną ofertą Sklepu Play czy niekompletnymi tłumaczeniami wybranych usług (Google Now i Android Wear). Jak jednak wiemy, wszystkie braki są regularnie uzupełniane, a na chwilę obecną wygląda to tak:

  • w Google Play dostępny jest komplet treści: aplikacje, filmy, muzyka, ebooki i czasopisma;
  • Android Wear został w pełni spolszczony;
  • Google Now w Polsce coraz mniej ustępuje amerykańskiej wersji usług.

W zasadzie już dzięki temu Google mógłby bez wstydu sprzedawać swoje produkty w Polsce, a teraz dochodzi do tego kolejny argument.

Polski sklep Google Play otrzymał właśnie wsparcie dla kodów promocyjnych

Do wybranych produktów (np. do Chromecasta) Google dokłada bonus w postaci kodu, za pomocą którego można doładować konto w Sklepie Play, a całą kwotę przeznaczyć na gry, filmy, muzykę i inne treści.

Obraz

Jak zauważył serwis Android Police, promocyjne kody pojawiły się właśnie w nowych krajach: w Austrii, Danii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii oraz w Polsce. Co ciekawe, Polska jest jedynym krajem na tej liście, w którym Google - póki co - nie sprzedaje urządzeń z kodami promocyjnymi.

W dniach 18-20 maja odbędzie się impreza Google I/O 2016, podczas której wyszukiwarkowy gigant będzie się chwalił wszystkimi związanymi ze swoim portfolio nowościami. Jeśli miałbym się pobawić we wróżkę, obstawiłbym, że najpóźniej wtedy oficjalnie usłyszymy o oficjalnym debiucie Google Store'a w Polsce. Póki co zaznaczam jednak, że są to tylko moje domysły poparte obserwacją ostatnich działań firmy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)