Google stracił pracownika odpowiedzialnego za jeden z największych atutów Androida

Material Design
Material Design
Karol Wojtasik

08.02.2017 15:58, aktual.: 08.02.2017 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z Google'a odszedł Nicholas Jitkoff, który do tej pory przewodził pracom zespołu zajmującego się językiem projektowania Material Design.

Material Design to styl graficzny zaprojektowany przez firmę z Mountain View w celu konkurowania z promowanym przez Apple'a (a wcześniej Microsoft) stylem flat. Jego zaletami są prostota, łatwość dostosowania do różnych płaszczyzn i czytelność. Od 2014 roku pełni rolę oficjalnego stylu w Androidzie oraz mobilnych aplikacjach i usługach Google'a.

Jitkoff został zatrudniony przez Dropboksa - popularną usługę chmurową. Tam także będzie zajmował się wzornictwem; przejmie funkcję wiceprezesa ds. designu.

Jak można przeczytać w oświadczeniu firmy – siłą nowego pracownika ma być jego multidyscyplinarność. Ma on stworzyć dla Dropboksa wizję, która wzniesie design sieciowej usługi na wyższy poziom. Do jego zadań będzie także należeć wspieranie zespołów zajmujących się identyfikacją graficzną marki oraz interfejsem.

Material Design przez wiele osób uznawany jest za najładniejszy i najlepiej zaprojektowany mobilny interfejs. Oby zatem odejście odpowiedzialnej za niego osoby nie oznaczało, że wygląd Androida obierze zły kierunek...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)