Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta

Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta

park miniatur Wunderland w Hamburgu
park miniatur Wunderland w Hamburgu
Źródło zdjęć: © Google
Konrad Błaszak
16.01.2016 16:34, aktualizacja: 16.01.2016 17:34

Google Street View pokazywało już wiele ciekawych miejsc, ale teraz można zobaczyć jak wygląda miasto w parku miniatur Wunderland.

W internecie są co najmniej dwa miejsca, do których zdecydowanie łatwiej wejść, niż z nich wyjść. Jednym jest Wikipedia i czytanie o rzeczach, które jakimś cudem są powiązane z tym, czego pierwotnie się szukało, a drugim jest Google Street View. Kto nigdy nie przeglądał nie tylko swoją okolicę, ale również inne ciekawe miejsca? To można robić godzinami. Powstają nawet specjalne strony zbierające dziwne, śmieszne lub nawet przerażające obrazy z tego narzędzia, jak np. Streetviewfun.com. Sam Google także zaskakuje użytkowników i teraz pokazał park miniatur Wunderland w Hamburgu.

#MiniView: Das Miniatur Wunderland auf Google Maps

Oczywiście zostało to stworzenie na nieco innej zasadzie niż w przypadku prawdziwego Street View, ale miniaturowy model samochodu Google także powstał i można go zobaczyć na filmie. Dzięki firmie Ubilabs stworzone miniaturowe urządzenia zamontowane na torach i autobusach. Musiały się one napracować, ponieważ jest tam aż 13 tysięcy kilometrów torów kolejowych, a populacja tego miasta wynosi 200 tysięcy osób. Oprócz replik niemieckich obiektów, można też tam znaleźć znane miejsca ze Stanów Zjednoczonych lub działające lotnisko. Kilka ciekawszych miejscówek można zobaczyć na zdjęciach:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Jeśli chcielibyście sami zagłębić się w ten miniaturowy świat to powinniście udać się tutaj. Google udostępnił również galerię najciekawszych lokacji.

Na moje szczęście dziś nie mam czasu na wirtualny spacer, ale zapewne jutro zaparzę sobie herbatę i posprawdzam, co zostało poukrywane w tym miniaturowym miasteczku. Pomysł jest świetny i teraz pozostaje tylko czekać na nowe miejsca, które udostępni Google. Z tą technologią możliwości wydają się ogromne, może następne będzie chociażby prawdziwe mrowisko?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)