Google Street View wychodzi na bezdroża [wideo]

Google Street View wychodzi na bezdroża [wideo]
12.06.2012 15:30
Plecak Google Street View | fot. Google
Plecak Google Street View | fot. Google
Adam Bialic
Adam Bialic

Do tej pory za pomocą Street View mogliśmy podziwiać miasta z perspektywy kierowcy i pasażera samochodu. Nie wystarcza to jednak firmie z Mountain View - wyznaczone szlaki i drogi to według niej za mało.

Dzięki dziwnym konstrukcjom z kamerami, umieszczonym na samochodach, rikszach, wózkach, a nawet skuterach śnieżnych wirtualny świat Street View powiększał się o widoki pochodzące z ulic, deptaków, wnętrz budynków i stoków narciarskich. Firma Google chce jednak stworzyć jak najpełniejszy obraz naszego globu i urządzenie do zbierania danych przebudowała tak, aby przypominało plecak.

Plecak Google Street View | fot. Cnet
Plecak Google Street View | fot. Cnet

Gdzie diabeł nie może, tam na piechotę idź. Niestety, nie wszędzie da się wygodnie podróżować, korzystając z mocy koni mechanicznych. Przykładowo, warszawscy strażnicy miejscy, którzy dostępu do ul. Krakowskie Przedmieście bronią jak swojego dobrego imienia i dla nikogo nie robią wyjątku, samochód Google'a postanowili zatrzymać.

Warszawska Straż Miejska na Street View
Warszawska Straż Miejska na Street View

Gdyby pracownik przeglądarkowego giganta zrezygnował z auta i poszedł pieszo, to prawdopodobnie uniknąłby spotkania ze strażnikami. Co więcej, mógłby zajrzeć na podwórka i dziedzińce, a nawet wejść do którejś z wielu kawiarni.

Oczywiście nie do chodzenia po mieście nowy zestaw został zaprojektowany. Celem są inne miejsca: leśne ostępy, nieprzemierzone knieje i ogólnie niedostępne zakątki Ziemi. A wszystko po to, żebyśmy mogli odwiedzić te miejsca… siedząc wygodnie przed monitorem, w ciepłym domu.

Street View Trekker

Na tym nie koniec planowanych zmian. Do końca tego roku nad największymi miastami naszej planety pojawią się samoloty uzbrojone w obiektywy kamer, które sfotografują budynki. Zdjęcia posłużą do wykreowania wirtualnych krajobrazów, w których przedstawione będą trójwymiarowe budowle, a nawet większe drzewa!

Street View zawierać będzie modele 3D całych miast
Street View zawierać będzie modele 3D całych miast

Jestem fanem idei Street View, chętnie dzięki programowi odwiedzam miejsca, w których kiedyś byłem. Zdarza mi się przemierzać raz jeszcze ulice Barcelony czy Londynu. To fascynujące, jak Google stara się rozszerzyć ten wirtualny świat, a rozmach, z jakim te plany są realizowane, nieraz mnie zadziwiał. Tak trzymać!

Źródło: Cnet.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)