Google szykuje Fast Share. Zastąpi funkcję Android Beam [#wSkrócie]

Google szykuje Fast Share. Zastąpi funkcję Android Beam [#wSkrócie]

Funkcja Fast Share
Funkcja Fast Share
Źródło zdjęć: © 9to5Google
Mateusz Żołyniak
01.07.2019 15:15, aktualizacja: 01.07.2019 17:31

Google pracuje nad nową funkcją Fast Share, która zastąpić ma rozwiązanie Android Beam.

Android Beam to metoda udostępniania treści bazująca na łączności NFC, którą Google wprowadził w Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich (w 2011 roku). Rozwiązanie to zostało porzucone w nadchodzącej wersji Q, ale na jego miejsce wejść ma funkcja Fast Share, o czym donosi 9to5Google.

Funkcja Fast Share
Funkcja Fast Share© 9to5Google

Funkcja działać ma podobnie do opcji udostępniania z aplikacji Google Files - użytkownicy wybierają z listy urządzenie, które znajduje się w pobliżu i przesyłają do niego pliki. Połączenie inicjowane jest za pomocą Bluetooth, a przysyłanie odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi. Połączenie z internetem nie jest wymagane, ale konieczne jest włączenie lokalizacji.

Funkcja Fast Share
Funkcja Fast Share© 9to5Google

Nowe rozwiązanie Google'a umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć czy adresów stron WWW. Fast Share musi był stale włączone, by przesyłanie było możliwe, ale użytkownicy mogą zdefiniować urządzenia (Preferred Visibility), których właściciele mogą wysyłać pliki nawet, gdy funkcja jest wyłączona.

Funkcja Fast Share
Funkcja Fast Share© 9to5Google

Fast Share działa nie tylko pomiędzy smartfonami z Androidem - możliwe jest przesyłanie danych do iPhone'ów, inteligentnych zegarków czy urządzeń z systemem Chrome OS. Rozwiązanie to dostępne jest już na modelach Pixel z Androidem Q.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)